۱۰ درصد منابع صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی اختصاص می یابد
کد خبر: 977287
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046Eh
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۳
نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی:
نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی شده معادل ۱۰ درصد منابع صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی اختصاص یابد که این میزان ضریب خوداتکایی محصولات کشاورزی را در پایان برنامه ششم تا ۹۵ درصد ارتقا می‌دهد.

به گزارش خبرنگاران جوان آنلاین از اردبیل، رضا کریمی در بازدید از طرح‌های آبخیزداری استان اردبیل اظهار کرد: صندوق توسعه ملی در سال‌های اخیر ظرفیت خوبی برای حمایت از طرح‌های سرمایه‌گذاری و توان‌افزایی در این حوزه است که کارکردی متفاوت یافته است.

وی خاطرنشان کرد: با تقویت این بخش به نظر می‌‌رسد ضریب خودکفایی در تولیدات بخش کشاورزی افزایش یابد و ایران روز به روز به مقصد نهایی در تامین نیاز داخلی و حتی صادرات محصولات نزدیک‌تر شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین گفت: مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه فرصت‌های خوبی را در برقراری عدالت در بخش کشاورزی و همچنین افزایش توان بهره‌برداران و فعالان این بخش ایجاد کرده تا خلاهای احتمالی رفع شود.

وی خاطرنشان کرد: مکانیزه کردن کشت به همراه ارتقای توان آبیاری‌های مدرن و هدفمند در کنار تقویت شرکت‌های دانش بنیان در بخش کشاورزی فرصت خوبی را برای تحول‌آفرینی این بخش رقم زده که انتظار می‌رود در سطح ملی و استان اردبیل نتایج و ثمرات آن به عینه مشاهده شود.

نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس بیان کرد: تا زمانی که زنجیره تولید و عرضه به بازار به صورت سودآور با ارزش افزوده معقول برای بهره‌برداران و فعالان بخش میسر نشود، نمی‌توان به تحول و نقش‌‌آفرینی این حوزه امیدوار بود.

کریمی افزود: در برنامه ششم توسعه از منابع صندوق توسعه ملی تسهیلات خوبی برای صاحبان دانش، فن و سرمایه‌گذاران در نظر گرفته شده است که هر استان به تناسب داشته‌های کشاورزی اعم از راعت، باغ و دام می‌تواند از این ظرفیت استفاده کند.

وی تصریح کرد: در همین راستا طرح‌های سرمایه‌گذاری در این بخش که با ارزش افزوده همراه است با استقبال بهره‌برداران روبرو خواهد شد و به نوعی رویه سنتی جای خود را به روش‌های مدرن در توان‌افزایی این بخش خواهد داد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار