استفاده 30 هزار کاربر کشاورز آذربایجان‌شرقی از توصیه‌های هواشناسی
کد خبر: 977108
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046Bo
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۹
مدیرکل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: استفاده بیش از 30 هزار کاربر کشاورز استان از توصیه‌های هواشناسی کشاورزی در سال زراعی 98-97 باعث افزایش تولید در منطقه شده است.

علی دولتی‌مهر اظهار داشت: در سال زراعی 98-97 بیش از ۳۰ هزار کاربر کشاورزی استان که به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم از طریق اطلاع‌رسانی و یا به صورت پیامک از توصیه‌های هواشناسی کشاورزی استفاده کرده‌اند، باعث افزایش تولید در منطقه شده است. 

وی با اشاره به همکاری این اداره‌کل با کشاورزان منطقه در راستای توصیه‌های هواشناسی کاربردی (تهک) گفت: امروزه با همکاری سازمان جهادکشاورزی استان و با توجه به توصیه‌های هواشناسی کشاورزی در سال زراعی 98-97 میزان ارزش افزوده خدمات و توصیه‌های هواشناسی کشاورزی به ارزش بیش از 160 میلیارد ریال توسط سازمان جهادکشاورزی استان برآورد شده است.

دولتی‌مهر ادامه داد: با اعتمادی که هواشناسی استان در میان کشاورزان به‌دست آورده و از اطلاعات هواشناسی به عنوان یک نهاد موثر در بخش کشاورزی استفاده می‌شود، این امر باعث کاهش هزینه تولید و افزایش راندمان محصولات زراعی و باغی کشاورزان می‌گردد.

مدیرکل هواشناسی استان خاطرنشان ساخت: با توجه به آغاز بارش به موقع در اکثر مناطق استان در سال زراعی 99-98 بر اساس همکاری سازمان جهادکشاورزی که وجود دارد، امیدواریم در سال زراعی جاری با ارائه خدمات بیشتر، این ارزش افزوده افزایش پیدا کند.

برچسب ها: کشاورزی ، هواشناسی ، تبریز
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار