قبض کاغذی تلفن ثابت در اصفهان حذف شد
کد خبر: 977088
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046BU
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶
رییس اداره خدمات پس از فروش مخابرات منطقه اصفهان:
مسیح محمدی گفت: از مهر امسال و با حذف شدن قبض کاغذی تلفن ثابت، صورتحساب مشترکان در روز پنجم هر ماه برای آنها به‌صورت پیامک ارسال می‌شود و آنها فرصت دارند تا پانزدهم ماه نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، به نقل از روابط عمومی شرکت مخابرات ،رییس اداره خدمات پس از فروش  وسرپرست اداره فروش تلفن ثابت مخابرات منطقه اصفهان گفت: دریافت ریز اطلاعات مربوط به قبض تلفن ثابت  با مراجعه به پرتال مخابرات ایران به نشانی tci.ir  به‌راحتی قابل انجام است.

قبض کاغذی تلفن ثابت از مهر امسال در کلانشهر اصفهان حذف شد و مشترکان این وسیله ارتباطی باید به‌صورت غیرحضوری مانند سامانه ۲۰۰۰ یا از طریق سامانه‌های اینترنتی نسبت به پرداخت صورت‌حساب قبض خود اقدام کنند.

یکی از مسائلی که مشترکان تلفن ثابت در این مدت عنوان کردند مربوط به دریافت ریز اطلاعات قبض‌ها بود که رییس اداره خدمات پس از فروش مخابرات منطقه اصفهان درباره آن توضیح داد.

مسیح محمدی افزود: مالکان خط تلفن می‌توانند با مراجعه به سامانه پُرتال مخابرات منطقه اصفهان به نشانی tce.ir  و بخش "مخابرات من" در سامانه خدمات غیرحضوری ثبت‌نام کنند.

وی ادامه داد: مشترکانی هم که نیاز به اخذ ریز مکالمات خود را دارند ، می‌توانند به یکی  از مراکز امور مشترکان مخابرات مراجعه و با کارت ملی خود برای احراز هویت و دریافت رمز دوم ورود به سامانه از این خدمت استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه ریز مکالمه فقط برای مالک یا مستاجر دارای اجاره نامه رسمی ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: آنها پس از دریافت رمز دوم عبور می‌توانند علاوه بر انواع خدمات غیر حضوری تلفن ثابت، ریز مکالمات را هم داشته باشند.

محمدی توضیح داد: اگر خط تلفن در اختیار مستاجر قرار دارد نیز می‌تواند از طریق تماس با سامانه ۳۶۰۶۰ نسبت به ثبت یا اصلاح شماره همراه خود جهت دریافت صورتحساب قبض اقدام کند.

رییس اداره خدمات پس از فروش مخابرات منطقه اصفهان گفت: از مهر امسال و با حذف شدن قبض کاغذی تلفن ثابت، صورتحساب مشترکان در روز پنجم هر ماه برای آنها به‌صورت پیامک ارسال می‌شود و آنها فرصت دارند تا پانزدهم ماه نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

وی با بیان اینکه  برای خط تلفن مشترکان در صورتیکه تا بیست و یکم هر ماه پرداخت نشد، پیامک اخطار بدهی ارسال می‌شود، اضافه کرد: قطعی یک‌طرفه خط تلفن در ۲ حالت انجام می‌شود بدین صورت که اگر تلفن دارای ودیعه باشد و مبلغ بدهی به ۸۰ درصد یا بیشتر از آن برسد، پیامکی برای مشترک جهت اقدام برای پرداخت صورتحساب میان‌دوره ارسال و اگر مجدد، اقدامی برای پرداخت انجام نشد، خط تلفن در روند قطع یک‌طرفه طبق مصوبه قانونی قرار می‌گیرد.

محمدی، حالت دوم قطع شدن تلفن را برای مشترکانی دانست که تلفن آنها دارای هزینه حق اتصال است( تلفنهای ثبت نامی پس از سال ۱۳۸۷) و ادامه داد: در این حالت اگر مشترکان ۲ دوره صورتحساب قبض خود را پرداخت نکنند خط آنها با هر مبلغ بدهی، مشمول قطعی می‌شود.

رئیس اداره خدمات پس از فروش تلفن ثابت مخابرات منطقه اصفهان، استقبال مردم از طرح حذف قبض کاغذی در این خطه را خوب ارزیابی کرد و اظهارداشت: اگر مشترکان به هر دلیلی قادر به استفاده از خدمات غیر حضوری برای پرداخت قبض تلفن خود نیستند می‌توانند به دفاتر خدمات ارتباطی و مراکز پاسخگویی امور مشترکان مخابرات درسطح استان اصفهان مراجعه کنند.

وی خاطر نشان کرد : قبض کاغذی تلفن ثابت از حدود هشت سال پیش در تعدادی از شهرستان‌های استان اصفهان حذف شد و به مرور زمان در همه نقاط این خطه، جز مرکز استان، گسترش یافت تا اینکه از مهر امسال نیز در کلانشهر اصفهان، دیگر هیچ قبض کاغذی توزیع نمی‌شود.

شایان ذک است ،استان اصفهان با حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مشترک تلفن ثابت یکی از بالاترین ضریب نفوذهای تلفن را در کشور با حدود۵۰ درصد در اختیار دارد در حالی‌که میانگین این شاخص در ایران حدود ۳۸ درصد است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار