جایزه مصطفی (ص) به ۵ دانشمند جهان اسلام اعطا شد
کد خبر: 977064
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0046B6
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۸
سومین جایزه علمی و فناوری مصطفی (ص) به سه دانشمندان ایرانی و دو دانشمند ترکیه‌ای جهان اسلام اعطا شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سومین دوره جایزه مصطفی (ص) با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و جمعی از برگزیدگان جایزه مصطفی اعطا شد.

پروفسور اوگور شاهین، استاد ایمونولوژی در دانشگاه ماینز آلمان از ترکیه با اثر توسعه و آزمایش بالینی واکسن‌های درمان سرطان براساس MRNA برای هر بیمار به صورت فردی و پروفسور علی خادم حسینی عضو انجمن شیمی امریکا و استاد رادیولوژی و مهندسی شیمی و مهندسی زیستی دانشگاه کالیفرنیا (UCLA) در ایران با اثر هیدروژل‌های نانو و بایو ساختار برای کاربرد‌های زیست-پزشکی به طور مشترک در حوزه علم و فناوری زیستی و پزشکی این دوره از جایزه مصطفی (ص) به عنوان برگزیدگان بخش اصلی و تخصصی معرفی و تقدیر شدند. همچنین در این دوره در بخش برگزیدگان مقیم کشور‌های اسلامی پروفسور «عمران اینان» از کشور ترکیه همراه با پروفسور «حسین بهاروند» و پروفسور «محمد عبدالاحد» از ایران به عنوان برگزیدگان معرفی شدند.

پروفسور عمران اینان برگزیده جایزه مصطفی (ص) ۲۰۱۹ از کشور ترکیه، رئیس دانشگاه کوک ترکیه و عضو انجمن فیزیک امریکا، متولد سال ۱۹۵۰ دارای اثر درک اثر متقابل موج و ذره حالت WHISTLER در فضای نزدیک زمین و اتصال الکتروشیمیایی بین تخلیه رعد و برق و اتمسفر بالا در حوزه فیزیک یونسفری و جوی است. همچنین پروفسور حسین بهاروند، استاد زیست‌شناسی و فناوری سلول‌های بنیادی در پژوهشگاه رویان از ایران دارای اثر درمان پارکینسون و AMD چشم با سلول بنیادی است. پروفسور محمد عبدالاحد، برگزیده جایزه مصطفی (ص) ۲۰۱۹ از کشور‌های اسلامی، عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه تهران، از ایران با اثر ترجمه رفتار سلول‌های سالم و سرطانی در حوزه الکترونیک (شیوه‌های نوین تشخیص و درمان سرطان) حوزه علم و فناوری نانو است.

جایزه مصطفی هر دو سال یک‌بار به انتخاب برگزیدگان در حوزه‌های نانو، فناوری اطلاعات، زیستی و پزشکی، بخش عمومی و بخش دانشمندان مقیم کشور‌های اسلامی اعطا می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار