20 سال بازار تضمینی برای فعالان اقتصادی در سوریه
کد خبر: 976906
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00468Y
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
در کارگاه آموزشی معرفی بازار سوریه عنوان شد:
بحران کنونی در سوریه 20 سال بازار کار تضمینی را برای صنایع مختلف به وجود آورده است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،به نقل ازروابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان سید محمدحسین سجاد نژاد رایزن سابق ایران در لبنان در این کارگاه با بیان اینکه سهم زیادی از اقتصاد سوریه در اختیار دولت است، گفت: از دهه 90 به بعد دوره گذار از اقتصاد دولتی به خصوصی آغاز شد.

وی میزان صادرات این کشور قبل از شروع بحران را تا 50 میلیارد دلار ذکر کرد و گفت: این رقم در حال حاضر به حدود 5/3 میلیارد دلار رسیده است.

سجادنژاد افزود: در استان حلب این کشور بیش از60 هزار واحد صنعتی ثبت شده وجود دارد و در گردشگری نیز با توجه به تاریخ 7 هزار ساله و وجود آثار باستانی زیاد قبل از آغاز بحران، گردشگران زیادی به این کشور سفر می‌کردند.

وی افزود: از زمان بشار اسد سیاست افزایش زمینه حضور بخش خصوصی در توسعه اقتصادی کشور در پیش گرفته شد و بر این اساس بخشی از پروژه‌های مهم ساخت و ساز، صنایع نساجی، فرآوری مواد غذایی و ... به بخش خصوصی سپرده شد.

وی با بیان اینکه در سوریه اتاق‌های کشاورزی، صنایع و بازرگانی وجود دارد، گفت: اخیرا اتاق مشترک ایران و سوریه تشکیل شده و در حال جذب اعضاست.

سجادنژاد تصریح کرد: بحران ایجاد شده در سوریه بازار کار مهمی را در این کشور به وجود آورده؛ به‌گونه‌ای که برای هر صنعت حداقل 20 سال بازار کار تضمینی ایجاد شده است.

رایزن سابق ایران در لبنان افزود: در حالی که بیشتر کشورها برای دریافت سهمی از بازار سوریه بایکدیگر به رقابت می‌پردازند، رویکرد دولت سوریه در بازسازی کشور، همکاری با کشورهای هم‌پیمان در دوران بحران است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار