۱۹ محله در ۷ شهر استان در قالب ۳۹ پروژه در اولویت بازآفرینی شهری
کد خبر: 976278
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045yQ
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
معاون هماهنگی امور عمرانی استان اصفهان:
در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان اصفهان که با حضور عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران برگزار شد بر مشارکت مردم و دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد بازآفرینی جهت پیشبرد اهداف بازآفرینی تاکید شد.
به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، به نقل ازداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه وشهرسازی استان اصفهان، در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان که با حضور محمد آئینی عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران، حجت اله غلامی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، حمیدرضا امیرخانی مدیرکل راه وشهرسازی و کلیه اعضاء ستاد بازآفرینی شهری استان و در محل استانداری برگزار شد بر حضور و مشارکت مردم به عنوان یکی از راس‌های هرم بازآفرینی جهت انجام کار جهادی تاکید شد.

آئینی عضو هیات مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران و دبیر ستاد ملی بازآفرینی گفت: اصفهان ظرفیت‌های بسیار بالایی در حوزه انجام کار‌های نهضتی و جهادی دارد که در این حوزه نیز با همکاری و همیاری دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد و با مشارکت مردمی، شهرداری‌ها و دولت به عنوان سه راس این هرم، این کار به سرانجام خواهد رسید.

وی بیان داشت: لازم است تا عملکرد هر یک از دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد بازآفرینی جهت پیشبرد اهداف بازآفرینی گزارش شود تا اقدامات در راستای بازآفرینی محلات هدف پیش رود.

غلامی معاون هماهنگی امور عمرانی استان نیز در این جلسه بیان داشت: استان اصفهان با دارا بودن ۱۵ هزار هکتار بافت فرسوده ۱۰ درصد بافت‌های فرسوده کشور را به خود اختصاص داده که این نشان از اهمیت پرداختن به این موضوع را مبرهن ساخته است.

وی افزود: در شهر‌هایی همچون خمینی شهر، نایین، شهرضا و کاشان اقدامات خوبی در این حوزه اتفاق افتاده که در کنار ۱۵ هزار هکتار بافت فرسوده استان جای کار بسیار دارد و لازم است تحولی عظیم در این حوزه به وجود آید تا با حضور ۴۰ درصدی دستگاه‌های خدمات رسان به عنوان بخشی از تامین کنندگان هزینه‌های مربوطه به نتیجه مدنظر دست یافت.

در ادامه حمیدرضا امیرخانی مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به تعداد محلات هدف بازآفرینی در استان گفت: طبق برنامه ششم توسعه ۲۷۰ محله باید طی ۱۰ سال در استان بازآفرینی و بازسازی شوند که در حال حاضر ۱۹ محله در ۷ شهر استان و در قالب ۳۹ پروژه شناسایی و در اولویت بازآفرینی شهری هستند.

امیرخانی با اشاره به تعداد افراد معرفی شده جهت دریافت تسهیلات بازآفرینی به بانک گفت: در سال ۹۷ تعداد ۷۷۳ نفر و در سال ۹۸ تعداد ۸۳۶ نفر به بانک عامل جهت دریافت تسهیلات بازآفرینی معرفی شده اند که از این تعداد ۳۸۶ نفر موفق به دریافت تسهیلات شده اند که در تلاش هستیم با جذاب نمودن شرایط تسهیلات با راهکار‌های ارائه شده توسط وزارت متبوع و بانک مسکن شرایط را جهت دریافت تسهیلات، تسهیل نماییم.

وی افزود: در این راستا و طی دو سال گذشته و در مرحله اول حدود ۳۵۰۰ تن قیر یارانه‌ای و ۲۷۷ میلیارد ریال به عنوان تخفیف عوارض به شهرداری‌ها پرداخت شده که امید است تمامی دستگاه‌های عضو ستاد در راستای وظایف سازمانی در حوزه بازآفرینی وارد شده و اقدام نمایند.

گفتنی است بعد از این نشست از پروژه حمام قاضی، خانه تاریخی حبیب آبادی، خانه تاریخی بنی الصنایع، کارخانه ریسباف و بقعه مبارک علامه مجلسی بازدید شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار