ماهواره‌های جدید ایرانی تا پایان سال در مدار قرار می‌گیرد
کد خبر: 976256
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045y4
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۵
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران از تکمیل و در مدار قرارگرفتن سه ماهواره ایرانی تا پایان سال خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: مرتضی براری معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران در نشست تخصصی کسب و کار فضاپایه با فعالان گلستانی این حوزه در گرگان گفت: برنامه دوم ۱۰ ساله توسعه فضایی کشور از سال ۹۵ آغاز و تا ۱۴۰۴ ادامه خواهد داشت که مهم‌ترین برنامه آن ایجاد زیرساخت‌های بومی فضایی است. وی بیان داشت: از ابتدای اجرای برنامه دوم تاکنون دو ماهواره به فضا فرستادیم که هیچ کشوری در حوزه طراحی و حتی نظارت با ما همکاری نداشت و تمام ماهواره‌ها توسط نیرو‌های متخصص بومی طراحی، ساخته و به فضا پرتاب شد. ماهواره ظفر با دقت ۵/ ۲۲ متر و ماهواره پارسِ یک نیز با دقت ۱۵ متر تعبیه شده که تا پایان سال کامل می‌شوند.

رئیس سازمان فضایی افزود: اولویت بعدی ما تبدیل اقتدار علمی به اقتدار اقتصادی در عرصه فضاست؛ اقتصاد فضا اقتصادی نوظهور است که رشد اقتصادی آن در یک دهه ۱۳۹ درصد و کل رشد اقتصادی جهان در همین بازه زمانی ۴ /۱۹ درصد ثبت شده است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم را مبتنی بر خلاقیت و نوآوری دانست و گفت: اقتصاد فضایی به عنوان اقتصادنوظهور یک سبد اقتصادی جدید است که جامعه ما با آن آشنایی چندانی ندارد و نسل امروز دانشگاه باید به سمت آشنایی هرچه بیشتر جامعه با این سبد تحولگرا اقتصادی حرکت کند. وی افزود: داده‌های ماهواره‌ای که نشئت گرفته از صنعت فضایی کشور است، می‌تواند در ۹۰ درصد از خسارت مخاطرات طبیعی به غیر از زلزله، نشست زمین و آتش‌سوزی مدیریت هزینه داشته باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار