شهرداری‌ها تافته جدا بافته‌ای از بدنه دولت هستند
کد خبر: 975800
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045qi
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱
شهردارکلانشهرکرج:
شهردارکلانشهر کرج گفت : در حالی که جذب نیروی کارگری از سال ۸۱ برای شهرداری‌ها ممنوع شده اما بیشترین جذب نیرو در این دستگاه‌ها به صورت کارگری بوده است.

علی‌اصغر کمالی‌زاده در کارگروه ساختار، تشکیلات و بهبود روش‌های شهرداری‌های کشور اظهار کرد: اجرای آخرین اساسنامه ابلاغی وزارت کشور برای سازمان‌های شهرداری‌ها موجب تضعیف شدید عملکرد این بخش‌ها و اجرای آن موجب تقلیل سطح سازمان‌ها به ی هیات مدیره می‌شود.

این مسئول علت این اتفاق را تصمیم گیری در سازمان شهرداری‌ها، بدون لحاظ کردن نظر شهرداری‌ها برشمرد و گفت: لازم است این گونه تصمیمات با کسب نظرهای کارشناسی و تخصصی از سطح شهرداری‌ها، گرفته شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مشکلات شهرداری‌ها یکنواخت نیستند، اضافه کرد: تعیین و تشکیل سازمان‌ها در هر شهرداری باید به فراخور شرایط و نیازهای آن شهر و دستگاه، تعیین شود؛ چراکه وجود برخی سازمان‌ها در برخی شهرداری‌ها ضروری نیست.

شهردار کرج افزود: متاسفانه شهرداری‌ها تافته جدا بافته‌ای از بدنه دولت هستند و هر زمان نگرش متفاوتی نسبت به آن اعمال می‌شود به طوری که زمان گرفتن خدمات، این دستگاه‌ها موسسه عمومی غیردولتی به شمار می‌آیند اما زمان دریافت عوارض از بدنه دولت محسوب می‌شوند.

این مسئول توضیح داد: این دوگانگی آسیب‌ها و عوارض متعددی را به شهرداری‌ها وارد کرده است.

رئیس کارگروه ساختار، تشکیلات و بهبود روش‌های شهرداری‌های کشور ادامه این دوگانگی نگرش در بحث متولی‌گری وزارت کشور را آسیب زا اعلام کرد و گفت: از سویی مطرح می‌شود که وزارت کشور بالاترین مقام شهرداری‌ها نیست در حالی که همه امور این مجموعه‌ها در نهایت به تصمیمات آن باز می‌گردد.

وی در ادامه  به یکی از چالش های شهرداری‌ها در زمینه جذب نیروی انسانی اشاره کرد و ادامه داد: در حالی که جذب نیروی کارگری از سال ۸۱ برای شهرداری‌ها ممنوع شده اما بیشترین جذب نیرو در این دستگاه‌ها به صورت کارگری بوده است.

این مسئول تعیین وضعیت کارکنان استخدام موقت و تامین نیرو را از دیگر موضوعات مهم در این دستگاه‌ها برشمرد و اضافه کرد: بسیاری از این نیروها در بخش‌های حساس و مهم مدیریت شهری مشغول به فعالیت هستند.

شهردار کلانشهر کرج تلاش این نیروها را بسیار مظلومانه توصیف و تصریح کرد: رسیدگی و تعیین وضعیت این نیروها ضروری است.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار