میزان تخلف در نیروهای مسلح رو به کاهش است
کد خبر: 975405
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045kL
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به کاهش جرائم در بین نیروهای مسلح گفت: با اقدامات پیشگیرانه و اجرای برنامه‌های آگاه‌سازی میزان تخلف و جرم در نیروهای مسلح رو به کاهش است و این سازمان با رصد و برخورد جدی و سازنده، سعی در حذف تخلفات دارد .

حجت الاسلام شکر الله بهرامی  در دیدار با مدیران شهرستان سراب گفت: مبارزه با فساد در تمام سطوح اداری ، نظامی و قضایی ، فعالیتی جهادی است و مسئولان قضائی با سفربه مراکز استان ها و شهرستان ها، با بررسی کمبودها و شناسایی ظرفیت ها ، سعی در ارائه برنامه های جدید و تحولی عظیم در این قوه دارند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح ،با تاکید بر ضروت اجرای صحیح عدالت ،در قوه قضائیه افزود : گره گشایی از مشکلات مردم و گسترش عدالت در مراکز استانها ،از دیگر اهداف سفرهای استانی رییس قوه قضائیه است. 

رئیس دادگستری شهرستان سراب هم در این نشست تعداد پرونده های ورودی و مطروحه را در سال گذشته ۲۵ هزار پرونده اعلام کرد و گفت: بیش از ۹۵ درصد این پرونده ها مختومه شده است. 

مهدی شمسی، با اشاره به کمبود نیروی انسانی افزود: هم اکنون دادگستری این شهرستان، با ۱۰ نفر قاضی و ۳۵ نفر کارمند مشغول ارائه خدمات به مردم است که این تعداد جوابگوی میزان مراجعات نیست .

وی ادامه داد: این دادگستری با ۴۰ درصد نیروی موجود در کادر قضایی و ۴۵ درصد در بخش اداری فعالیت می کند .

شمسی با اشاره به جمعیت شهرستان و افزایش جرائم جدید افزود : این درحالی است که بر اساس چارت مصوب شده قوه قضائیه ، ۶۰درصد پست های قضایی و ۵۰ درصد پست های اداری در این دادگستری خالی است.

وی توهین، ضرب و جرح و اختلافات ملکی را از بیشترین پرونده های ورودی به این دادگستری برشمرد .

حجت الاسلام بهرامی ،معاون رییس قوه قضائیه و رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح،  وارد سراب شد و در ادامه سفر خود ضمن بررسی مشکلات قضایی مردم این شهرستان ، دیدار با زندانیان و بازدید از ادارات تابعه دادگستری ، فردا در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح و شورای اداری شرکت خواهد کرد .

برچسب ها: معاون ، سراب ، جمعیت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار