تعمیرات تخصصی کوره شمارۀ دو واحد آهک‌سازی انجام شد‏
کد خبر: 975242
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045hi
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶
‏ سرپرست واحد آهک سازی فولاد مبارکه:
مهندس مجید نیک‌اقبال گفت: این واحد دارای دو کوره از نوع دوار با پیش گرم‌کن عمودی است و به‌منظور حفظ کیفیت محصول تولیدی و حفظ آماده‌به‌کاری کوره‌ها، به‌صورت سالانه، برای تعمیرات اساسی کوره‌ها برنامه‌ریزی می‌کند.
به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، برای اولیـــــن بـــــار در فـــــرایند تعمیرات سالانۀ کورۀ شمارۀ دو آهک‌سازی فولاد مبارکه، عملیات تعویض پینیون اصلی کوره و سنگ‌زنی و تنظیمات کرانویل این تجهیز، که از فعالیت‌های تخصصی در این زمینه به شمار می‌آید، به دست توانمند کارکنان و پیمانکاران داخلی فولاد مبارکه انجام شد.

مهندس مجید نیک‌اقبال ضمن اعلام این خبر گفت: واحد آهک‌سازی فولاد مبارکه وظیفۀ تأمین آهک پختۀ موردنیاز ناحیۀ فولادسازی را بر عهده دارد. این واحد دارای دو کوره از نوع دوار با پیش گرم‌کن عمودی است و به‌منظور حفظ کیفیت محصول تولیدی و حفظ آماده‌به‌کاری کوره‌ها، به‌صورت سالانه، برای تعمیرات اساسی کوره‌ها برنامه‌ریزی می‌کند.

سرپرست واحد آهک سازی با بیان این‌که این تعمیرات با بیش از ۳۰۰۰ نفر ساعت تعمیراتی از ۱۱ تا ۲۵ مهرماه سال جاری انجام شد، گفت: ازجمله فعالیت‌هایی که برای اولین بار در این تعمیرات سالانه انجام شد می‌توان به تعویض پینیون اصلی کوره شمارۀ دو، سنگ‌زنی و انجام تنظیمات کرانویل آن اشاره کرد که ازجمله فعالیت‌های تخصصی محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بهره‌برداری و کنترل فرایند صحیح، که از تعمیرات اساسی قبلی تاکنون بیش از ۱۲ ماه فعالیت مداوم را در پی داشته، حجم نسوزکاری داخل کوره و هزینه‌های تعمیراتی را به کمترین حد ممکن رساند.

سرپرست واحد آهک‌سازی از هماهنگی کارکنان تولید، تعمیرات و نظارت دفاتر فنی تولید و تعمیرات به‌عنوان مهم‌ترین دلایل اجرای این برنامۀ تعمیراتی بزرگ یاد کرد و از تمامی واحد‌های سرویس‌دهنده و پشتیبانی، شامل تعمیرات و تعمیرگاه مرکزی، واحد نسوز، دفاتر فنی و تعمیرات، ایمنی و خدمات عمومی قدردانی کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار