۵۰ اتوبوس بازسازی شده به چرخه ناوگان برمی گردد
کد خبر: 975237
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045hd
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
شهردار اصفهان :
شهردار اصفهان در آیین اهدای دو دستگاه اتوبوس بازسازی شده به اداره کل زندان‌های استان اصفهان، با بیان اینکه معتقدیم باید بتوانیم در تعامل بین شهرداری و مسئولان زندان تسهیلات بیشتری فراهم و در نتیجه حقوق زندانیان را بیشتر تامین کنیم، اظهار کرد: در راستای افزایش همکاری‌ها بین شهرداری اصفهان و اداره کل زندان‌های استان اصفهان دو دستگاه اتوبوس بازسازی شده مورد نیاز زندان، آماده و با حضور مدیرکل زندان های استان و سایر مسئولان تحویل داده شد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، قدرت اله نوروزی از همکاری متقابل اداره کل زندان های استان با شهرداری اصفهان خبر داد و تصریح کرد: در مواقعی از سال همچون ایام نوروز نیروهای انسانی مورد نیاز شهرداری برای رنگ‌آمیزی جداول و سایر امور از بین زندانیان جرایم غیرعمد تامین می‌شود و این اقدامات فرصتی در اختیار دو دستگاه در راستای زیست‌پذیرتر شدن شهر و تامین حقوق بیشتر زندانیان قرار می دهد. امیدوارم این همکاری‌ها بیش از پیش تداوم پیدا کند تا نتیجه آن متوجه تمام شهروندان شود. 

شهردار اصفهان با بیان اینکه برای بازسازی هر دستگاه اتوبوس بازسازی شده جهت استفاده اداره کل زندان‌ها، حدود ۱۵۰ میلیون تومان هزینه شده است، گفت: هزینه‌های بازسازی هر دستگاه اتوبوس به قطعات مورد نیاز آن بستگی دارد، به عنوان مثال اگر اتوبوس به کولر نیاز داشته باشد، با توجه به افزایش هزینه ها نصب کولر برای هر اتوبوس ۷۰ میلیون تومان هزینه دارد. 

وی با اشاره به روند بازسازی اتوبوس های فرسوده، تصریح کرد: بر اساس قراردادی که با شرکت پیشرو دیزل منعقد شده، تعدادی از اتوبوس های بازسازی شده تحویل اتوبوسرانی و به چرخه حمل ونقل عمومی اضافه شده و تعداد ۳۰ دستگاه اتوبوس نیز در حال تکمیل بازسازی است. 

نوروزی ادامه داد: با چند شرکت اتوبوس‌سازی کشور مذاکراتی انجام داده ایم و در صدد هستیم از توان آنها استفاده کنیم تا تعداد دیگری از اتوبوس‌های شرکت واحد را بازسازی کنیم. شهرداری تصمیم دارد اتوبوس‌های نو را با اعتباری معادل ۲۰۰ میلیارد تومان خریداری کند، البته این بدان معنا نیست که تا پایان سال اتوبوس‌های نو وارد ناوگان اتوبوسرانی می شود، زیرا باید توسط کارخانجات تولید و فرآیند آن سپری شود.

شهردار اصفهان گفت: تلاش می کنیم تا سال آینده دو دستگاه اتوبوس بازسازی شده دیگر از سوی شهرداری به اداره کل زندان‌های استان اصفهان اهدا شود. 

صرفه‌جویی سه میلیارد تومانی در مصرف سوخت اتوبوس‌های شهر

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه نیز در این برنامه گفت: امروز در شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان شاهد اتفاقات خوبی بودیم که مهمترین آن اهدای دو دستگاه اتوبوس بازسازی شده این شرکت به اداره کل زندان‌های استان اصفهان بود.

قدرت افتخاری با بیان اینکه در گذشته دو دستگاه اتوبوس از سوی اتوبوسرانی شهرداری اصفهان در اختیار اداره کل زندان‌ها قرار گرفته بود که به واسطه فعالیت زیاد مستهلک شده بود، افزود: از این رو اتوبوس‌ها تحویل گرفته شد و دو دستگاه اتوبوس دیگر بازسازی و با طراحی مورد نظر به اداره کل زندان‌ها اهدا شد. در دو دستگاه اتوبوس بازسازی شده تعویض لاستیک، تعمیرات موتور، رنگ‌آمیزی کامل بدنه، تعویض باطری و سایر مباحث فنی همراه با طراحی مورد نظر اداره کل زندان‌ها برای جابه جایی زندانیان آماده و تحویل داده شد که تا پنج سال آینده به راحتی قابل استفاده است.

تست سیستم روشنایی جلوی اتوبوس‌ها برای خاموش کردن اتوماتیک

وی از طراحی سیستم روشنایی جلوی اتوبوس‌ها در راستای کاهش مصرف انرژی و افزایش سطح ایمنی اتوبوس ها خبر داد و افزود: سیستم روشنایی جلوی اتوبوس‌ها جهت خاموش کردن اتوماتیک خودروها توسط پیمانکار فنی آماده شده است، اگر تست‌های میدانی این سیستم جوابگو باشد، می توان آن را در تعداد زیادی از اتوبوس‌ها نصب کرد تا مشکل درجا کار کردن و مصرف سوخت اضافه و آلودگی بیشتر اتوبوس‌ها را رفع کنیم. 

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه تاکید کرد: سال گذشته به واسطه انجام همین اقدامات و تعمیرات و نگهداری بهتر اتوبوس‌ها بالغ بر سه میلیارد تومان صرفه‌جویی در مصرف سوخت اتوبوس‌های شهر انجام شد.

یک میلیارد تومان صرفه‌جویی در مصرف روغن و کمک به کاهش آلایندگی هوا

وی با اشاره به تجهیز ۴۰۰ دستگاه اتوبوس شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان به سیستم ترابولد، اظهارکرد: سیستم ترابولد باعث مدیریت مصرف روغن و نگهداشت شرایط فیزیکی و شیمیایی روغن در حالت استاندارد و صرفه‌جویی چهار نوبت مصرف روغن شده است. نصب این سیستم بر روی ۴۰۰ دستگاه اتوبوس بیش از یک میلیارد تومان صرفه‌جویی در مصرف روغن را به همراه داشته و قطعا اثرات زیست محیطی و کاهش آلاینده‌ها را رقم زده است.

افتخاری با اشاره به بازدید شهردار اصفهان از اتوبوس های بازسازی شده در توقفگاه شهید مهرابی( تعمیرگاه مرکزی اتوبوسرانی اصفهان)، گفت: امروز شهردار اصفهان همچنین از محوطه تعمیرگاه شهید مهرابی و اتوبوس‌هایی که برای راه‌اندازی مجدد نیاز به بودجه دارد، بازدید کرد که امیدواریم با توجه به مشکلاتی که بر سر راه خرید اتوبوس های جدید وجود دارد، شرایط بازسازی های اتوبوس های قدیمی فراهم شود تا رضایت شهروندان را جلب کنیم.  

وی افزود: درصدد هستیم تا پایان آبان ماه سال‌جاری ۵۰ دستگاه اتوبوس بازسازی شده را به تدریج وارد چرخه حمل ونقل عمومی شهر کنیم. در حال حاضر تعداد ۱۰۰ دستگاه اتوبوس در حال بازسازی است که امیدواریم تعدادی از آنها تا پایان سال به چرخه حمل ونقل شهری اضافه شود.   

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه با بیان اینکه ۴۴ دستگاه اتوبوس BRT مفصلی ۱۸ متری در نوبت بازسازی است، گفت: یک نمونه از رنگ‌آمیزی بدنه، تعویض و تعمیر تزیینات داخلی این اتوبوس‌ها با تکنولوژی سندپلاست ارایه شده که صرفه‌جویی زیادی در مصرف ورق آهن بدنه اتوبوس‌ها به همراه دارد. همچنین مبلمان داخلی این اتوبوس مجدد بازسازی شده که در صورت تامین اعتبارات کافی این اقدامات برای تمام ۴۴ اتوبوس   BRT  انجام خواهد شد. 

حمایت‌های ویژه شهرداری از اداره کل زندان‌های استان

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان نیز در این آیین با تقدیر از حمایت‌های ویژه شهرداری و شورای شهر اصفهان از این اداره کل، گفت: یکی از ارکانی که همواره در حوزه اجتماعی همراه و همسو با اداره کل زندان‌ها بوده، شهرداری و شورای شهر اصفهان است؛ حمایت شهرداری اصفهان از اداره کل زندان‌های استان اصفهان باعث شده در حوزه اصلاح و تربیت فعالیت بهتری داشته باشیم.

اسدالله گرجی‌زاده با بیان اینکه تنها دستگاهی که وظیفه خود را در مقابل این اداره کل به خوبی انجام داده شهرداری اصفهان بوده است، تاکید کرد: شهرداری اصفهان در راستای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد نیز تاکنون حمایت‌های خوبی داشته است.

وی با بیان اینکه سال گذشته یک هزار و ۱۵۰ نفر زندانی و امسال تاکنون ۵۰۰ نفر زندانی با کمک‌های مردمی و حوزه های اجتماعی آزاد و به آغوش خانواده بازگشته اند که شهرداری حمایت زیادی در این امر داشته است، گفت: در حوزه به کارگیری زندانیان در برخی امور شهر از جمله رنگ‌آمیزی جداول و تنظیف شهر نیز همکاری و تعامل خوبی بین اداره کل زندان‌ها و شهرداری اصفهان وجود دارد. 

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان با بیان اینکه در برخی از زمان‌های سال بر حسب نیاز شهرداری آمار اشتغال به کار زندانیان در حوزه شهر به بیش از ۱۲۰۰ نفر می‌رسد، تاکید کرد: اداره کل زندان‌های استان از حمایت های شهرداری برخوردار شده و امیدواریم این حمایت ها مستمر باشد. 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار