جذب آب‌های سطحی مهم‌ترین راهکار برای مدیریت روان آب‌ها است
کد خبر: 975082
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045f8
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
شهردار کلانشهرکرج تاکید کرد
شهردار کلانشهرکرج گفت: وظیفه قانونی مدیریت شهری در زمان بارش باران، مدیریت سیلاب‌ها در محدوده شهر با کمک منابع طبیعی و آبخیزداری است.
علی کمالی زاده با اشاره به اینکه جذب آب‌های سطحی مهم‌ترین راهکار برای مدیریت روان آب‌ها است، اظهار داشت: با احداث چاه و هدایت روان آبها، در زمان بارش باران با کمترین مشکل برای تردد شهروندان و عبور و مرور خودرو‌ها مواجه هستیم.

این مسئول با بیان اینکه نباید از کنار وقوع این سیلاب در مناطق مختلف استان به سادگی عبور کنیم، افزود: با بارندگی امروز شاهد تجمع شن و ماسه در برخی مناطق شهر بودیم که این نشان می‌دهد سیلاب از کوهستان‌های اطراف نیز وارد شهر می‌شود.

شهردار کرج اضافه کرد:وظیفه ماست که با کمک منابع طبیعی و آبخیزداری،  سیلاب را در محدوده شهر مدیریت کنیم تا آب‌هایی که از کوهستان‌های اطراف روان می‌شوند، وارد شهر نشوند.

کمالی زاده با اشاره به اینکه امروزه در علوم و فنونی که مربوط به مدیریت آب‌های سطحی است، بیشتر بحث جذب روان آب‌ها مطرح است، گفت: ما باید بتوانیم با حفر چاهک‌های مناسب در سطح شهر نسبت به جذب این آب‌ها در سفره‌های آب‌های زیرزمینی اقدام کنیم تا با سیلاب کمتری مواجه شویم.

به گفته کمالی زاده در این زمینه اقدامات بسیار خوبی در حال انجام است و به زودی شاهد نتایج آن در سطح شهر خواهیم بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار