بیش از ۱۸۰ خانوار زیرپوشش انجمن حمایت از زندانیان هستند
کد خبر: 974930
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045cg
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
مدیرعامل انجمن حمایت از زندنیان شهرستان سقز
مدیرعامل انجمن حمایت از زندنیان شهرستان سقز گفت: در حال حاضر ۱۸۵ خانواده زندانی با جمعیت بیش از ۵۳۰ نفر زیر پوشش این انجمن هستند.
به گزارش خبرنگار جوان از سقز، محمدرشید غفوری صبح امروز در نشست ماهانه انجمن حمایت از زندانیان سقز بیان کرد: این انجمن ماهانه وجوه نقد را تحت عنوان مستمری به حساب همسران یا وابستگان نسبی زندانیان واریز می‌کند و امسال تاکنون یک‌میلیارد ریال به آنان داده شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: این انجمن از طریق آموزشگاه رانندگی حمایت برای ۲۵ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.

غفوری با بیان اینکه، این انجمن در بسیاری از شاخص‌ها در بین دیگر انجمن‌های حمایت از زندانیان کردستان رتبه نخست را دارد، گفت: امسال نیز رتبه نخست خدمات‌رسانی در زمینه‌های مختلف به خانواده زندانیان بی‌بضاعت را در اختیار داریم.

وی از برگزاری کلاس‌های آموزشی برای خانواده‌های زندانیان تحت پوشش در زمینه رفتار‌های اجتماعی خبرداد و اظهارداشت: این دوره‌های آموزشی همواره با استقبال این خانواده‌ها روبرو شده است و در این دوره‌های آموزشی از اساتید مجرب بهره گرفته شده است.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندنیان شهرستان سقز گقت: به تمام خانوار‌های زندانیان بی‌بضاعت (۱۸۵ خانواده)، به هر کدام علاوه بر مستمری، سبد کالا و کمک درمانی نیز کمک شده است.

وی از پرداخت کمک هزینه تحصیلی به ۲۵۰ دانش‌آموز ابتدایی، ۹۶ دانش آموز متوسطه اول و دوم و ۶ نفر از دانشجویان به مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال خبر داد.

غفوری همچنین گفت: این انجمن در راستای کمک به خانواده زندانیان بی‌بضاعت و خانواده آنان، همواره نیازمند کمک خیرین و مردم نوعدوست سقزی است.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندنیان سقز در ادامه گفت: امسال ۴۰ نفر از همسران زندانی را در مکان‌هایی که مورد اطمینان است اشتغال به کارکرده‌ایم.

در ادامه این نشست دادستان شهرستان سقز هم از تلاش انجمن حمایت از زندانیان در جهت کمک به خانواده‌های زندانیان بی‌بضاعت تقدیر کرد و گفت: باید همه تلاش کنیم از ورود پرونده‌ها به دادگاه‌ها کاسته شود و این کار هم با اقدامات فرهنگی میسر خواهد شد که ادارات مختلف به ویژه متولیان فرهنگی باید همکاری کنند.

علیرضا رضاپور با بیان اینکه در زندان کار‌های فرهنگی خوبی در راستای تقویت مسائل مختلف زندانیان صورت گرفته است، از حمایت‌های انجمن از خانواده‌های زندانیان بی‌بضاعت تقدیر کرد.

کامیل کریمیان فرماندار شهرستان سقز هم با بیان اینکه فشار اقتصادی بر خانواده زندانیان تاثیر خواهد گذاشت، از انجمن خواست در راستای جذب هرچه بیشتر کمک خیرین برای یاری رساندن به خانواده زندانیان بی‌بضاعت بیش از پیش تلاش کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار