ضرورت جذب مشارکت بخش خصوصی برای اجرای طرح بازآفرینی شهری
کد خبر: 974817
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045ar
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
شهردار کرج تاکید کرد:
شهردار کلانشهر کرج گفت: بخش عمده‌ای از جنگلکاری اراضی باغستان به پایان رسیده و این منطقه به لکه سبزی که نقش به سزایی در کاهش آلودگی هوا، افزایش جذابیت‌های بصری شهر و ارتقای روحیه شهروندان دارد، تبدیل شده است.
علی کمالی زاده در جلسه ستاد بازآفرینی استان که با حضور سیدمحمد پژمان؛ معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی پایدار شهری برگزار شد با اشاره به اقدامات شهرداری برای توسعه لکه‌های سبز شهر اظهار داشت: از سال ۹۳، بیش از هزار هکتار از اراضی ملی منطقه باغستان را برای کاشت درخت و توسعه جنگل‌های دست کاشت شهر اختصاص داده ایم.

وی ادامه داد: در حال حاضر بخش عمده‌ای از این جنگلکاری به پایان رسیده و این منطقه به لکه سبزی که نقش به سزایی در کاهش آلودگی هوا، افزایش جذابیت‌های بصری شهر و ارتقای روحیه شهروندان دارد، تبدیل شده است.

این مسئول در ادامه به ضرورت تسریع در اجرای طرح بازآفرینی شهری و بهسازی بافت فرسوده در مناطق مختلف کرج تاکید کرد و افزود: برای اجرای این طرح‌ها در گام اول نیاز به تامین اعتبار مناسب و تزریق منابع مالی مورد نیاز هستیم.

شهردار تاکید کرد: در شرایط اقتصادی فعلی، به نظر می‌رسد با جذب مشارکت بخش خصوصی بتوانیم پروژه‌های تعریف شده در طرح بازآفرینی شهری را با سرعت بیشتری به سرانجام برسانیم.

کمالی زاده با بیان اینکه جذب مشارکت بخش خصوصی برای اجرای پروژه‌های طرح بازآفرینی شهری نیازمند اعتماد سازی است، افزود: باید مشوق‌های لازم و راهکار‌های جدی در این زمینه دنبال شود و روش کار فعلی تغییر کند.

وی در ادامه به اجرای طرح نهضت آسفالت در کرج اشاره کرد و گفت: از ۲۰۰ هزار تن آسفالتی که امسال در کرج صرف شده ۱۰۰ هزار تن در بافت‌های فرسوده و محلات نقاط هدف بازآفرینی توزیع شده است.

این مسئول با بیان اینکه تا زمانی‌که شرایط جوی اجازه دهد، عملیات توزیع آسفالت در سطح شهر ادامه دارد، اضافه کرد: ۱۳ هزار تن قیر خریداری شده که انتظار داریم هرچه زودتر به کارخانه آسفالت منتقل شود تا بتوانیم معابر بیشتری را آسفالت کنیم.

وی افزود: اگر منابع اولیه تولید آسفالت مهیا باشد قابلیت تولید سالانه ۵۰۰ هزار تن آسفالت وجود دارد.

شهردار کرج در پایان به احداث بوستان همگام در خط چهار حصار که جزو محلات هدف بازآفرینی است، گفت: در کنار این بوستان، ایجاد پارک حیات وحش نیز در دست اجرا است
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار