بهبود شاخص فضای کسب و کار در تابستان امسال
کد خبر: 974773
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045a9
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان :
رییس اتاق بازرگانی اصفهان از بهبود شاخص فضای کسب و کار استان در تابستان سال جاری خبر داد و بر ضرورت تعامل و همکاری بیشتر دستگاه‌های اجرایی استان به منظور کاهش نرخ بیکاری و ایجاد رونق اقتصادی تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان، مسعود گلشیرازی با بیان اهمیت شاخص فضای کسب و کار در حجم سرمایه گذاری، تولید، اشتغال و شاخص‌های کلان اقتصادی استان و کشور تصریح کرد: هیات رییسه و هیات نمایندگان دوره نهم اتاق اصفهان با توجه به اهمیت موضوع، بهبود فضای کسب و کار استان، شاخص گرایی و کمک به رفع مشکلات فعالان اقتصادی را در اولویت اهداف و برنامه خود قرار داده اند.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان، بهبود شاخص فضای کسب و کار استان از ۶.۳۳ به ۶.۱۰ را حاصل عزم راسخ استاندار اصفهان برای تحقق شعار رونق تولید، همراهی و حضور مستمر و موثر رییس کل دادگستری و دادستان استان در جلسات این شورا، وفاق، همدلی و همراهی دستگاه‌های اجرایی با پارلمان بخش خصوصی اصفهان، نقش موثر تشکیل کمیته حمایت قضایی در رفع مشکلات قضایی و حقوقی فعالان اقتصادی و همچنین برگزاری منسجم و اثر بخش جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و ستاد تسهیل استان در سال جاری دانست و افزود: خوشبختانه در سال ۹۸ شاهد بهبود نسبی شاخص فضای کسب و کار استان در فصل بهار و تابستان بودیم به نحوی که این شاخص از ۶.۴۷ در سال ۹۷ به ترتیب به ۶.۳۳ و ۶.۱۰ در بهار و تابستان سال جاری بهبود یافت.

وی کاهش فاصله شاخص فضای کسب و کار استان با میانگین کشور از ۰.۱۶ به ۳، ۰.۰ را در فصل گذشته نشان دهنده بهبود نسبی این شاخص در استان عنوان و تصریح کرد: به رغم این بهبود، همچنان فضای کسب و کار استان از شرایط مطلوب فاصله داشته و نیازمند همراهی و تعامل همه سازمان‌های دولتی و حاکمیتی برای بهبود بیش از پیش فضای کسب و کار اصفهان به منظور ایجاد رونق تولید، افزایش سرمایه گذاری و اشتغالزایی در استان هستیم.

شایان ذکر است قانون بهبود مستمر محیط کسب وکار در سال ۱۳۹۰ در مجلس شورای اسلامی تصویب شد که به موجب این قانون، به منظور اطلاع سیاستگذاران از وضعیت محیط کسب و کار کشور، شاخص‌های ملی و استانی محیط کسب و کار به طور سالانه و فصلی با همکاری اتاق‌های بازرگانی، تعاون و اصناف کشور استخراج و معرفی می‌گردد. بر مبنای آخرین گزارش، شاخص فضای کسب و کار کشور و اصفهان به ترتیب از ۶.۱۷ و ۶.۳۳ در بهار ۹۸ به ۶.۰۷ و ۶.۱۰ در تابستان ۹۸ بهبود یافت. این شاخص عددی بین یک تا ۱۰ می‌باشد که کاهش آن نشان دهنده بهبود فضای کسب و کار است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار