صنعت چاپ نیازمند تدوین استراتژی مشخص برای طرح در برنامه هفتم توسعه است
کد خبر: 974769
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045a5
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰
علیرضا محجوب در بازدید از مجتمع چاپ و بسته‌بندی آراد مطرح کرد
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در بازدید از مجتمع چاپ و بسته بندی آراد بر ضرورت همکاری دستگاه‌ها و متولیان صنعت چاپ با کمیسیون‌های مرتبط با مجلس برای حل مشکلات صنعت چاپ تاکید کرد و اظهار داشت: یکی از مشکلات صنعت چاپ این است که استراتژی مشخصی نداشته و در برنامه‌های توسعه نیز توجهی به آن نشده است.
سرویس اقتصاد جوان آنلاین: علیرضا محجوب در بازدید از مجتمع چاپ و بسته بندی آراد با اشاره به اینکه این صنعت یک صنعت مادر است و می‌تواند به بسیاری از اهداف کشور در بحث صادرات غیرنفتی و تحقق اقتصاد مقاومتی جامه عمل بپوشاند یادآور شد: مجلس در حال حاضر به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این صنعت حساس شده است و معتقد است وزارت خانه‌های ارشاد و صنعت، معدن و تجارت با همکاری اتحادیه و فعالان صنفی و صنعتی چاپ استراتژی و طرح توسعه جامع این صنعت را تهیه و تدوین نمایند.

وی با اشاره به اینکه سهم چاپ و نشر در این صنعت به ده درصد کاهش یافته خواستار توجه جدی وزارت صمت به توسعه و حمایت صنعت چاپ و بسته بندی شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع چاپ و بسته بندی آراد، محجوب با تاکید براینکه نیروی انسانی ماشین آلات و فناوری این صنعت باید نو و متحول شود خاطرنشان کرد: این صنعت یک صنعت اشتغالزا و کارآفرین است و باید از ظرفیت‌های آن برای توسعه اشتغال و کارآفرینی استفاده کنیم.

دبیرکل خانه کارگر با تقدیر از تلاش رییس و مدیران موسسه مجتمع چاپ و بسته بندی آراد برای ایجاد اشتغال هفتاد نفر به صورت مستقیم و ۲۵۰ نفر به صورت غیرمستقیم و با اشاره به تجارب خود در صنعت چاپ، بر همکاری استادان، دانشجویان فعالان، صنعتگران و دست اندرکاران صنف و اتحادیه صنعت چاپ تاکید کرد و گفت: تلاش‌های خوبی در زمینه موضوعاتی مثل مالیات بر ارزش افزوده، تامین ماشین آلات و انتقال فناوری جدید در جریان است.

این نماینده مجلس با اشاره به مشکلات صنف و صنعت چاپ اظهار داشت: در شرایطی که تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه کشورمان ادامه دارد و نیاز کشورمان به صادرات غیرنفتی یک نیاز و ضرورت محسوب می‌شود صنعت چاپ و بسته بندی نقش بی بدیل و تعیین کننده در ارزش آفرینی و توسعه صادرات کالا‌ها ایفا می‌نماید و باید از این صنعت مهم و اشتغال زا حمایت کنیم.

محجوب بر توسعه فناوری و توسعه آموزش‌های دانشگاهی صنعت چاپ تاکید کرد و خواستار فعال شدن مرکز علمی کاربری چاپ برای تربیت نیرو‌های به روز و توانمند در صنعت راهبردی چاپ شد.

صنعت چاپ نیازمند تربیت تکنسین‌های کامل و کابردی است

مهندس مرتضی حاکی رییس مجتمع چاپ و بسته بندی آراد نیز در بازدید علیرضا محجوب از این واحد فعال در عرصه چاپ و بسته بندی گفت؛ صنعت چاپ یک صنعت راهبردی و کلیدی برای کشور است، ولی این صنعت باید به جایگاه واقعی خودش برسد.

وی با اشاره به اینکه صادرات و ارزش آفرینی در حوزه صادرات بدون توجه به چاپ و بسته بندی معنا ندارد اظهار داشت: یکی از مشکلات اصلی این صنعت ماشین آلات قدیمی با عمر متوسط چهل سال و نبود رشته‌های دانشگاهی برای تربیت نیروی انسانی دانش محور و تکنسین است.

وی با تصریح اینکه شرکت‌های دانش بنیان و فناور باید به کمک صنعت چاپ بشتابند خواستار حمایت مجلس، دولت و نهاد‌های حمایتی از این صنعت شد.

مهندس حاکی از اشتغال مسقیم هفتاد نفر در مجتمع چاپ و بسته بندی آراد خبر داد و اعلام کرد: توقع صنعت چاپ این است که مجلس و دولت این صنعت را ببینند و اگر خواهان تحقق اقتصاد مقاومتی و توسعه صادرات هستند از ارزش آفرینی مسقیم این صنعت و توانمندی‌ها و ظرفیت‌های مسقیم این صنعت غافل نشوند.

رییس مجتمع چاپ و بسته بندی آراد با اشاره به اینکه هیچ توسعه‌ای بدون توجه به صنعت چاپ محقق نمی‌شود اظهار داشت: امروزه بخش کوچکی از صنعت چاپ بخش محتوایی، فرهنگی و نشر آن است و همه این مسائل نیازمند شناسایی به مسئولان دولتی و مجلس و دستگاه‌های مربوطه است.

مهندس حاکی در بازدید دبیرکل خانه کارگر درخواست کرد تولیدکنندگان و فعالان صنعتی در ازائ استخدام نیرو‌های بیشتر از معافیت‌های بیمه‌ای و مالیاتی برخوردار شوند.

در این بازدید که محمدعلی ترکاشوند دبیر اجرایی خانه کارگر شهرستان ری نیز حضور داشت، علیرضا محجوب نماینده مجلس و دبیرکل خانه کارگر از بخش‌های مختلف موسسه چاپ آراد بازدید و با کارگران و کارمندان این موسسه در فضای صمیمی به گفتگو نشست.

خانم الهه امیریان و خانم فریبا گودرزی مدیران منابع انسانی و بهداشت و ایمنی نیز به تشریح فعالیت‌های این مجتمع پرداختند.

موضوعات مربوط به مالیات بر ارزش افزوده، مالیات، انتقال ساختار مربوط به صنعت چاپ از وزارت ارشاد به وزارت صمت، مجوز‌های مربوط به فعالیت‌های تولیدی صنعت چاپ، ایجاد شرکت‌های دانش بنیان و فناور، استقرار در پارک‌های علم و فناوریها، اعطای تسهیلات به این صنعت، حمایت قانونی در مجلس، انتقال تکنولوژی و خرید ماشین آلات موضوعاتی بود که مهندس حاکی با محجوب عضو کمیسیون اجتماعی مجلس و دبیرکل خانه کارگر در میان گذاشت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار