83 میلیارد تومان برای توسعه باغات در کردستان هزینه شد
کد خبر: 974757
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045Zt
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با بیان اینکه در قالب طرح توسعه باغات ۴ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد آزاد به باغات مثمر تبدیل می‌شود، گفت: برای پیشبرد پروژه تا اکنون ۸۳ میلیارد تومان هزینه شده و برای اتمام پروژه به تسهیلات بیشتر دیگری نیاز داریم.
به گزارش خبرگزاری جوان از سنندج، خالد جعفری در جلسه توسعه باغات در سنندج اظهار کرد: اولویت تخصیص اعتبارات با افرادی است که خلاقیت و شرایط ویژه را در این زمینه داشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان اذعان کرد: اولویت‌بندی در اجرای این پروژه ضروری است و به ازای هر هکتار ۴ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص طرح توسعه باغات در استان با بیان اینکه ۴ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی پایاب سد آزاد به باغات مثمر تبدیل می‌شود، گفت: برای پیشبرد پروژه تا اکنون ۸۳ میلیارد تومان هزینه شده و برای اتمام پروژه به تسهیلات بیشتر دیگری نیاز داریم.

جعفری افزود: ایجاد ارتباط بیشتر با کشاورزان و بهره‌برداران و دادن اطمینان و همراه کردن مردم دراین زمینه ما را در پیشبرد و توسعه وتولید باغات یاری می‌رساند.

وی با تاکید بر اینکه زمان پیش بینی شده برای غرس نهال تا اواخر آبان ماه است تصریح کرد: باید اعتبارات لازم برای خرید نهال و چاله‌کنی تامین شود تا غرس نهال در زمان مناسب صورت بگیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با بیان اینکه یک هزار هکتار از اراضی پایاب سد آزاد آماده غرس نهال است گفت: در سال‌جاری عملیات غرس نهال در سطح ۵۰۰ هکتار از اراضی این پروژه انجام خواهد شد.

جعفری تصریح کرد: هم‌اکنون ۹۱ درصد پیشرفت فیزیکی در این ۴ هزار و ۳۰۰ هکتار داریم و سالانه حدود ۲۸ میلیون مترمکعب آب برای این باغات مصرف خواهد شد.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار