وزیر نیرو: مجوز انتقال آب دریای خزر به سمنان داده نشده است
کد خبر: 973814
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0045Kg
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
وزیر نیرو گفت: جلسه‌ای با حضور مدیران سازمان حفاظت محیط زیست تشکیل شده تا موضوع انتقال آب دریای خزر به سمنان را بررسی کنند و کار هنوز در مرحله‌ای است که قبلا بوده است.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: رضا اردکانیان، وزیر نیرو در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه انتقال آب دریای خزر به سمنان در چند روز اخیر انعکاس وسیعی داشته است، گفت: البته این مشکلات، ناشی از عدم روشن شدن مساله است. طبق قانون، پروژه‌های منابع آب در مرحله اول نیازمند تخصیص آب است که تخصیص اولیه آن توسط وزارت نیرو انجام می‌شود و بر مبنای نیازی که وجود دارد، یک موافقت اولیه انجام می‌شود. پس از این مرحله، مسئولیت قانونی این موضوع با سازمان حفاظت از محیط زیست است تا مجوز زیست محیطی دهد؛ پس از این مرحله مجدد وزارت نیرو باید تخصیص اولیه را به مجوز تبدیل کند و این مراحل دنبال شود.

اردکانیان افزود: خوب است بدانیم این سه مرحله در عرض هم نیستند؛ بلکه در طول هم هستند. در خصوص انتقال آب به فلات مرکزی مجوز اولیه‌ای که وجود دارد مربوط به سال ۱۳۹۱ است و بعد از آن سازمان محیط زیست برابر روال بررسی کردند تا سال ۹۶ که بنده با بررسی سوابق هیچ علامتی مشاهده نکردم و طرف حساب هم شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران است.

وزیر نیرو گفت: سازمان محیط‌زیست در سال ۹۶ یک مجوز مشروط ارائه کرده به دلیل اینکه شرایط عمل کردن به این کار انجام نشده است. در سال ۹۷ دوباره مجوز مشروط صادر شده و امروز نه موافق و نه موافق مشروط با طرح هستیم، جلسه‌ای با حضور مدیران سازمان حفاظت محیط زیست تشکیل شده تا موضوع را بررسی کنند؛ یعنی کار هنوز در مرحله‌ای است که قبلا بوده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار