باید به سمت تولید شناور‌های بدون سرنشین حرکت کنیم
کد خبر: 972799
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00454J
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰
فرمانده کل سپاه در همایش شناور‌های تندرو:
سرلشکر سلامی با بیان اینکه استقلال سیاسی مهم‌ترین نوع استقلال یک کشور است، تصریح کرد: استقلال به معنای حاکمیت یک ملت بر سرنوشت خود و آزادی عمل برای پیشرفت و توسعه است.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعتماد نداشتن به بیگانگان را عامل استقلال کشور دانست و گفت: تولید شناور‌های بدون سرنشین باید در دستور کار نیروی دریایی سپاه قرار گیرد.
به گزارش سپاه‌نیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی صبح دیروز در ششمین همایش ملی شناور‌های تندرو در زیباکنار با بیان اینکه استان گیلان نگین درخشان کشور ایران است، گفت: گیلان سرزمین مردانی مبارز، تاریخ‌ساز و ضداستعمار است و ۸ هزار شهید این استان همچون ستارگانی در آسمان بی‌کران مقاومت ملت ایران می‌درخشند.
سرلشکر سلامی با بیان اینکه استقلال سیاسی مهم‌ترین نوع استقلال یک کشور است، تصریح کرد: استقلال به معنای حاکمیت یک ملت بر سرنوشت خود و آزادی عمل برای پیشرفت و توسعه است. وی استقلال سیاسی را به معنای جلوگیری از دخالت بیگانگان دانست و عنوان داشت: استقلال سیاسی زمانی محقق می‌شود که یک ملت در عرصه‌های مختلف روی پای خود بایستد و بر توان خود متکی باشد.

وابستگی اقتصادی، استقلال یک ملت را سلب می‌کند
فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه وابستگی اقتصاد یک کشور به بیگانگان سبب عدم تحقق استقلال و آزادی آن ملت می‌شود، گفت: ما برای مستقل بودن نیازمند این هستیم که در عرصه‌های مختلف اقتصادی، نظامی، علمی و فرهنگی بر توان داخلی متکی باشیم.
سردار سلامی با اشاره به تلاش‌های دشمنان انقلاب به منظور سیطره بر ملت ایران خاطرنشان کرد: اگر آرایه‌های علم، فرهنگ، اقتصاد و فناوری توسط بیگانگان تأمین شود، هیچ کشوری نمی‌تواند مستقل باشد. وی با بیان اینکه امروز دشمن در موضوع توانمندی هسته‌ای در تلاش است تا استقلال ملت ایران را در این حوزه سلب کند، افزود: تدابیر، رهنمود‌ها و ایستادگی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نماد بارز شرافت و کرامت ملت ایران است و همچنین همراهی و حمایت ملت سبب ناتوانی دشمن در این عرصه شده است. فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: تحقق استقلال، آزادی، امنیت و پیشرفت ملت ایران در گرو جهاد کبیر و تلاش برای عدم وابستگی به بیگانگان است.

برای مستقل بودن باید قوی باشیم
سرلشکر سلامی با تأکید بر لزوم نشر و گسترش دیدگاه‌های نظام جمهوری اسلامی در سراسر جهان اظهار داشت: ما برای مستقل بودن باید قوی باشیم زیرا یاد گرفته‌ایم که برای پیروزی در مقابل دشمن باید آن‌ها را همواره تعقیب و رصد کنیم.
وی تأمین نیاز‌های کشور با بهره‌مندی از توان داخلی را مهم‌ترین عامل استقلال کشور دانست و ابراز داشت: یک ملت زمانی عزیز و بزرگ می‌شود که مستقل بوده و به بیگانگان وابسته نباشد. فرمانده کل سپاه با بیان اینکه هیچ قدرتی حق ندارد در سرنوشت ملت ایران دخالت کند، گفت: تمام قدرت‌های جهان بدانند که اگر بخواهند با سرنوشت ملت ایران بازی کنند، با سرنوشت آن‌ها بازی می‌کنیم.

باید به سمت تولید شناور‌های بدون سرنشین حرکت کنیم
سرلشکر سلامی دریا را پیکارگاه اصلی تقابل با دشمنان کشور دانست و تصریح کرد: نیروی دریایی باید توان خود را بیش از پیش بالا ببرد و به جایی برسد که دریا‌ها در زیر نگاه‌های آن‌ها تسخیر شود. وی با اشاره به اینکه نیروی دریایی سپاه باید حامل پیام اسلام در دریا‌ها باشد، خاطرنشان کرد: امروز به‌روزترین فناوری‌های دفاعی برای تولید و ارتقای شناور‌های نظامی در اختیار نظام مقدس جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. فرمانده کل سپاه آسیب‌ناپذیر بودن و دستیابی به قدرت اختفا را مهم‌ترین ویژگی شناور‌های دریایی دانست و افزود: نگاه همزمان تکنیکی و تاکتیکی سبب می‌شود تا توان ما در تولید و ارتقای شناور‌های نظامی روزانه پیشرفت کند. سرلشکر سلامی با اعلام اینکه باید به سمت تولید شناور‌های بدون سرنشین حرکت کنیم، خاطرنشان کرد: دستیابی به چنین دستاوردی با توجه به دانشی که در اختیار داریم امکانپذیر است.
وی با تأکید بر اینکه توان دفاعی ایران اسلامی روز به روز در حال پیشرفت است، عنوان داشت: امروز باید شبکه‌ای از تمام ظرفیت‌های داخلی ایجاد شود تا بتوانیم با قدرت بیشتری در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم.
فرمانده کل سپاه در پایان با تأکید بر اینکه دشمنان ملت ایران هیچ گاه عامل پیشرفت ما نمی‌شوند، گفت: امروز مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از پیشرفت توان دفاعی ما راضی هستند، اما قانع نیستند و به همین دلیل باید تلاش کنیم بیش از پیش در این حوزه پیشرفت کنیم.

دریا؛ میدانی تعیین‌کننده در نبرد با استکبار
فرمانده کل سپاه همچنین دریا را میدانی تعیین‌کننده در نبرد با مستکبران توصیف و تأکید کرد: دشمنان ملت ایران حتی در حداکثر قدرت خود نیز برابر ما کم‌توان هستند.
سردار سرلشکر حسین سلامی در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان کارشناسی پیوسته دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) نیروی دریایی سپاه در زیباکنار از پاسداران جوان به عنوان نهال‌های باطراوت و پرثمر انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: پاسداران جوان باید حافظ بیرق مبارزه با مستکبران که نسل‌های پیشین در سپاه بلند کردند، باشند.
سرلشکر سلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران قله‌های بسیاری را پیش رو دارد که باید فتح کند، گفت: جمهوری اسلامی بعد از ۴۰ سال مبارزه و ایستادگی به این باور حقیقت رسیده است که می‌تواند دشمنان خود را شکست دهد و به فضل الهی جغرافیای مقاومت گسترش یافته است.
وی با اشاره به توفیقات و دستاورد‌های ایران اسلامی برابر دشمنان و مستکبران جهانی اظهار داشت: مهم‌ترین دستاورد مقاومت ملت ایران این است که راه شکست دادن دشمنان را آموخته و اعتماد به نفس کافی برای این اقدام بزرگ را دارد.

دشمنان ما کم توان هستند، اما هیچ‌گاه آن‌ها را دست‌کم نمی‌گیریم
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمنان ملت ایران حتی در حداکثر قدرت خود نیز در برابر ما کم‌توان هستند، گفت: ما هیچ گاه دشمن را دست‌کم نمی‌گیریم به این دلیل که همواره باید در مسیر ایستادگی و مقاومت پیشرفت کنیم. سرلشکر سلامی ایمان و توکل را دو عامل مهم برای غلبه بر دشمنان دانست و تصریح کرد: امروز همه تلاش ما این است که دشمن را از قلب اسلام دور کنیم.

وی دریا را میدانی تعیین‌کننده در نبرد با مستکبران توصیف و خاطرنشان کرد: پاسداران جوان نیروی دریایی سپاه باید همواره آماده باشند تا بتوانند از مواضع ملت ایران در دریا‌ها حفاظت کنند. فرمانده کل سپاه با بیان اینکه حضور در میادین دریایی نیازمند آمادگی علمی و جسمی است، اظهار داشت: توانایی علمی، جسمی و ایمانی سه ضلع موفقیت در میادین جنگ دریایی است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار