ساخت ۳۰ دستگاه «کلانتری سیار» در دستور کار پلیس
کد خبر: 972696
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00452e
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
رئیس پلیس پیشگیری ناجا از قرارداد پلیس با یکی از خودروساز‌ها برای تولید کلانتری‌های سیار خبر داد و گفت: هم‌اکنون به لحاظ اعتبار موجود، ساخت ۳۰ دستگاه کلانتری سیار را به این خودروساز سفارش داده‌ایم.
سرویس جامعه جوان آ‌نلاین: سردار محمد شرفی درباره استفاده از کلانتری‌های سیار در سطح کشور اظهار کرد: معاونت آماد و پشتیبانی پلیس پیشگیری با یکی از سازندگان خودرو در اصفهان قراردادی برای تهیه خودرو‌های کلانتری‌های سیار دارد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا افزود: هم‌اکنون به لحاظ اعتبار موجود، ساخت ۳۰ دستگاه کلانتری سیار را به این خودروساز سفارش داده‌ایم.

وی همچنین به هدف‌گذاری پلیس برای هوشمندسازی تمام ابعاد نیروی انتظامی در طی سه سال آینده اشاره و تصریح کرد: با هوشمندسازی پلیس در پی این هستیم در منطقه حرف نخست را بزنیم و در جهان نیز رقابت خوبی با سایر کشور‌ها داشته باشیم.

تمام مکاتبات کلانتری‌ها با پزشکی قانونی به صورت سیستمی انجام می‌شود

این مقام انتظامی متذکر شد: در برخی از موضوعات توفیقات خوبی داشته‌ایم؛ به طور مثال تمام مکاتبات پلیس پیشگیری با پزشکی قانونی صددرصد در سطح کشور عملیاتی شده و دیگر به صورت فیزیکی هیچ اقدامی انجام نمی‌دهیم و تمام استعلامات به صورت سیستمی انجام می‌شود.

شرفی ادامه داد: به جد به دنبال مبادله الکترونیکی پرونده‌ها با قوه‌قضاییه هستیم، هماهنگی‌های نهایی در این رابطه مانده است؛ دوستان در قوه‌قضاییه خواستند که به شبکه عدالت و سامانه ملی مرکز داده قوه‌قضاییه متصل شویم که فعلاً مقدورات در حد انتقال اطلاعات به صورت "وب سرویس" است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا خاطرنشان کرد: اکنون تبادل تمام پیوست‌های یک پرونده به صورت صددرصدی به صورت الکترونیکی صورت نمی‌گیرد، اما امیدواریم با تهیه تجهیزات سخت‌افزاری و آموزش کارکنان تا پایان سال در بخشی از استان‌ها بتوانیم صددرصد مکاتبات و پیوست‌های پرونده را به صورت الکترونیکی با قوه‌قضاییه مبادله کنیم.

پلیس به دنبال تحقق بخشیدن پایش تصویری در محیط پیرامون کلانتری‌ها

وی با اشاره به تجهیز تحت‌نظرگاه‌های کلانتری‌ها و امکان پایش تصویری آن‌ها گفت: امسال به دنبال این هستیم امکان پایش تصویری در محیط پیرامونی بخشی از کلانتری‌ها محقق شود و مرکز پایش نیز به خود کلانتری‌ها و فرماندهی انتظامی شهرستان‌ها منتقل شود تا از نزدیک و میدانی بتوانند پایش مؤثری انجام دهند.
منبع: تسنيم
برچسب ها: کلانتری سیار ، ناجا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار