کاهش تلفات حوادث رانندگی در دستور کار شورای ترافیک
کد خبر: 972638
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00451i
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۷
استاندار مرکزی خبر داد
استاندار مرکزی گفت: کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی باید در دستور کار مسئولان به ویژه شورای ترافیک استان قرار گیرد.

استاندار مرکزی گفت: کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی باید در دستور کار مسئولان به ویژه شورای ترافیک استان قرار گیرد.

سید«علی آقازاده» استاندار مرکزی در همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک استان مرکزی، افزود: کنکاش علل حوادث رانندگی باید در شورای ترافیک برجسته‌تر شود و راهبردهای اثربخشی در راستای حل این معضل تدوین شود تا در نیمه دوم سال روند نزولی آمار کشته های ترافیکی در استان رقم بخورد.

وی اظهار داشت: مدیریت شهری اراک نیز باید برنامه و اقدامات خود در خصوص نصب دوربین را با جدیت دنبال کنند و راهبردهای روان‌سازی ترافیک و رفع نواقص موجود را با دقت نظر بیشتری انجام دهند.

 استاندار مرکزی گفت: دستگاه‌های اجرایی استان  باید برای کاهش آمار تلفات حوادث رانندگی همکاری بین‌بخشی اثرگذاری را تعریف کنند و در سایه مشارکت و فرهنگ‌سازی به کاهش خسارات و کشته های ترافیکی ناشی از تصادف‌ها کمک کنند.

آقازاده افزود: دانش‌آموزان در قالب همیار پلیس می‌توانند در کاهش این آمار نقش موثری داشته باشند و باید سهم آنان در فرهنگ سازی با برنامه‌های اثربخش و جذاب افزایش یابد.

وی اظهار داشت: نقش همیاران پلیس در خانه و در داخل خودرو در خصوص تذکر ایمنی در رانندگی حتی از اقدامات و  تذکر مامور راهنمایی و رانندگی در پاره‌ای موارد پررنگ‌تر است.

استاندار مرکزی گفت: آموزش و پرورش به توسعه فرهنگ ترافیک توجه بیشتر داشته باشد و با کمک گرفتن از نقش رسانه ها در حرکتی منسجم برای کاهش شمار حوادث رانندگی اقدام کند.

استان مرکزی  رتبه یازدهم کشور در فراوانی تصادف را دارد 

فرمانده  انتظامی استان مرکزی گفت: به ازای هر ۱۰۰ هزار تصادف ۲ هزار نفر کشته می‌شوند که این شاخص برای استان مرکزی یک هزار و ۳۷۶ کشته ترافیکی به ازای ۱۰۰ تصادف است.

سرهنگ «حسن مفخمی » افزود: استان مرکزی در نرخ وقوع حوادث رانندگینیز در کشور رتبه دوم را دارد که این مهم لزوم بازنگری در سیاست‌های مقابله و فرهنگ‌سازی را گوشزد می‌کند.

وی اظهار داشت: سه درصد کشته‌های ترافیکی و ۲ درصد از مجروحان ناشی از حوادث رانندگی کشور در استان مرکزی است.

فرمانده  انتظامی استان مرکزی گفت: تحقیقات ده سال اخیر درخصوص سهم عابران استان مرکزی از حوادث رانندگی نشان می‌دهد که در این سال‌ها شمار عابران کشته شده بیش از ۲ برابر شده است.

 

 

 

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار