۵۰ روز زیر بمباران غزه خبر ارسال می‌کردم
کد خبر: 971713
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044mn
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۳:۴۱
در گفت‌وگوی «جوان» با اسراء البحیصی، خبرنگار خط‌مقدم درگیری‌ها در منطقه عنوان شد
بخش قابل توجهی از فعالیت رسانه‌ای کشورمان در خارج از کشور با تلاش خبرنگاران بومی مناطق مختلف جهان محقق می‌شود و حضور این خبرنگاران در مناطق بحرانی مانند فلسطین به نشر واقعیت‌هایی که رسانه‌های غربی آن را کتمان می‌کنند، کمک شایانی می‌کند.
محمد صادقی
سرويس فرهنگ و هنر جوان آنلاين: خبرنگار فلسطینی شبکه العالم جمهوری اسلامی ایران معتقد است که رسانه‌ها با کمک به انتفاضه مردم فلسطین در شکست اشغالگران مؤثرند.
بخش قابل توجهی از فعالیت رسانه‌ای کشورمان در خارج از کشور با تلاش خبرنگاران بومی مناطق مختلف جهان محقق می‌شود و حضور این خبرنگاران در مناطق بحرانی مانند فلسطین به نشر واقعیت‌هایی که رسانه‌های غربی آن را کتمان می‌کنند، کمک شایانی می‌کند. اسراء البحیصی، خبرنگار و مجری شبکه العالم یکی خبرنگاران معاونت برون‌مرزی صداوسیما است. البحیصی فلسطینی است و در سال‌های انتفاضه اول به دنیا آمده است. وی که دوران کودکی‌اش را در جریان سرکوب انتفاضه سپری کرده است، به «جوان» می‌گوید: همیشه در پی خدمت به وطن بودم و آرزومند پایان بخشیدن به اشغالگری کشورم فلسطین هستم؛ آرزویی که تلاش می‌کنم با فعالیت رسانه‌ای محقق شود. خبرنگار العالم با تأکید بر اینکه تصویر سخت‌ترین روز‌های دوران فعالیتش را در جنگ ۵۰ روزه فراموش نمی‌کند، می‌گوید: روز‌های دشواری بود، به دلیل بمباران شدید مناطق شمالی غزه مجبور بودم از فرزندم دور باشم و ۵۰ روز تمام را به فعالیت در دفتر خبری شبکه العالم و پوشش لحظه‌به‌لحظه اخبار مشغول باشم. البحیصی که طی پوشش خبری راهپیمایی روز بازگشت در غزه مجروح شده، درباره آن حادثه می‌گوید: از دیگر مشقت‌های دوران فعالیتم مجروح شدن در جریان پوشش فعالیت‌های راهپیمایی‌های بازگشت در غزه بود که با گاز‌های سمی شلیک شده از سوی نظامیان رژیم صهیونیستی اتفاق افتاد و هنوز هم از جراحات ناشی از آن حادثه رنج می‌برم. وی بهترین برهه فعالیت رسانه‌ای خود را تهیه فیلم‌های مستندی از تونل‌های زیرزمینی مقاومت به عمق ۳۰ متری زمین می‌داند و توضیح می‌دهد: آن گزارش تجربه بسیار ارزشمندی برای من به شمار می‌رود. با دوربین العالم از نزدیک شاهد چگونگی عملیات ساخت موشک‌های مقاومت بودم و با نیرو‌های مقاومت از چگونگی فعالیت شبانه‌روزی آن‌ها و آماده‌باش ۲۴ ساعته برای مقابله با هرگونه حمله و تجاوز احتمالی از سوی نظامیان رژیم صهیونیستی صحبت کردم.
این خبرنگار فلسطینی شبکه العالم، تأکید می‌کند: شجاعت کافی لازمه کار یک خبرنگار است و صداقت و امین بودن خبرنگار برای رساندن چهره واقعی یک رویداد و حواشی آن و نیز توجه ویژه به اخلاق از مسائل ضروری و مهم این حرفه است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار