چند برابر شدن تمکین مردم در پرداخت مالیات با جمع‌آوری دقیق اطلاعات
کد خبر: 970004
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044LE
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۷
معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه اطلاعات خریداران ارز و سکه در سامانه مالیات بارگذاری می‌شود و از این افراد مالیات دریافت می‌شود، گفت: با جمع‌آوری دقیق اطلاعات، در آینده تمکین مردم در پرداخت مالیات چند برابر خواهد شد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش خبرگزاری تسنیم، نادر جنتی معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی در برنامه پایش در خصوص الزام پزشکان به نصب کارتخوان تصریح کرد: به موجب بند (ی) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم، تمامی صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی مکلفند در چارچوب آیین‌نامه تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات‌های مستقیم، نسبت به نصب، راه‌اندازی و استفاده از پایانه فروشگاهی از ابتدای سال ۱۳۹۸ اقدام کنند. وی ادامه داد: سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی باید به تکلیف خود در این خصوص عمل کنند. جنتی در پاسخ به این سؤال مجری که چرا رفتار تبعیض‌آمیز با این قشر انجام می‌شود، گفت: همه صاحبان درآمد و فعالان اقتصادی بر این باورند مالیات حق دولت است، اما از این نکته شاکی هستند که مالیات‌ها عادلانه نیست. ما می‌خواهیم مالیات عادلانه و واقعی باشد و بر اساس درآمد‌های واقعی مردم مالیات وصول شود. معاون سازمان امور مالیاتی تصریح کرد: مالیات پزشکان باید دقیق، واقعی و شفاف حساب شود و تنها راه این است که از طریق این کارتخوان‌ها ریز درآمد مشخص شود. گله‌مندی پزشکان این است که پرداختن مالیات از طرف آن‌ها به میزانی که در نظر گرفته شده، عادلانه نیست. ما می‌خواهیم با سازمان نظام پزشکی تفاهم کنیم که فرآیندی طراحی شود تا مالیات آن‌ها عادلانه تعیین شود. این مقام مسئول ادامه داد: افرادی که کارتخوان دارند، اطلاعات درآمدی آن‌ها در نظام مالیاتی ثبت و ضبط می‌شود و بعدا با اظهارنامه مالیاتی آن‌ها سنجیده می‌شود و اگر مطابق هم بودند، دیگر بررسی نمی‌شود.

جنتی تأکید کرد: همکاری خوبی از سوی دستگاه‌های اجرایی می‌بینیم و در سال‌های آینده مالیات‌ها واقعی می‌شود. در ارتباط با این موضوعات، کشور به دنبال این است که از هیچ‌کس مالیات اضافی گرفته نشود. با اقداماتی که در حال حاضر سازمان امور مالیاتی انجام می‌دهد، در آینده روند مالیات ستانی شفاف می‌شود و باعث می‌گردد که اعتراضات مردم در این زمینه نیز به حداقل برسد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار