حرف‌تان حرف باشد آقای وزیر!
کد خبر: 969989
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044Kz
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۵
دنیا حیدری
تصمیم خوبی است، البته اگر به مرحله اجرا برسد و مثل خیلی وعده‌های دیگر در حد یک حرف و شعار باقی نماند!
با وجود لغو بسیاری از اعزام‌های بین‌المللی و شرایط سختی که به بهانه صرفه‌جویی‌های مالی برای ورزشکاران رقم خورده، همچنان حضور افراد متفرقه در سفر‌های برون‌مرزی یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ورزش است که باعث پایمال شدن حق ورزشکاران می‌شود، به طوری که در بسیاری از اعزام‌های برون‌مرزی تعداد حضور افراد متفرقه که حضورشان نه لزومی دارد و نه هیچ توجیه منطقی، از ورزشکاران بیشتر است و گاه به دلیل حضور همین افراد نام مربی، پزشک، کادر فنی یا گاه حتی برخی ورزشکاران خط می‌خورد و اعتراض‌ها هم راه به جایی نمی‌برد. حال، اما به نظر می‌رسد کارد به استخوان رسیده که وزیر خود قرار است در این خصوص ورود کند!

با وجود شرایط حساس اقتصادی کشور که ترکش‌های آن متوجه ورزش هم شده، حالا حضور افراد متفرقه در سفر‌های برون‌مرزی بیش از هر زمان دیگری به چشم می‌آید و صدای خیلی‌ها را درآورده، به طوری که سلطانی‌فر برای برخورد با آن تصمیم تازه‌ای گرفته و مدعی است زین پس خودش شخصاً در خصوص نفراتی که قرار است در سفر‌های برون‌مرزی حضور داشته باشند تصمیم می‌گیرد. بدون شک این بهترین تصمیمی است که وزیر ورزش از روزی که بر صندلی ریاست ساختمان وزارت ورزش نشسته، گرفته است. البته به شرط آنکه این تصمیم با همان جدیتی که بیان می‌شود، اجرا هم شود که در این صورت انتظار می‌رود سلطانی‌فر قبل از هر چیز از دوروبری‌های خود شروع کند!

حضور افراد به بهانه‌های مختلف در سفر‌های برون‌مرزی نه فقط هزینه هنگفتی روی دست فدراسیون‌ها و کل ورزش می‌گذارد، بلکه حق ورزشکاران را نیز ضایع می‌کند، وقتی نام آن‌ها به دلیل حضور افراد متفرقه خط می‌خورد یا شانس همراهی کادر فنی و پزشکی را به دلیل پر شدن لیست توسط افراد غیرمسئول ندارند. آنچه مسلم است ورود وزیر ورزش می‌تواند در این خصوص تأثیرات بسیاری داشته باشد اگر با جدیت پیگیری شود، هرچند که وزیر باید با اشراف کامل به بررسی نفرات اعزامی بپردازد، چراکه اکثر آن‌ها همواره به بهانه‌های دهان‌پرکن مجوز حضور در لابه‌لای کاروان‌های اعزامی را می‌گیرند.

در این راستا، جدا از رؤسای فدراسیون‌ها که حضورشان گویا در تمامی سفر‌ها لازم و ضروری است (بی‌آنکه کوچک‌ترین تأثیر مثبتی در مسائل فنی یا حتی انضباطی داشته باشند!) نفرات دیگری هم هستند که با عنوان‌های مختلف راهی می‌شوند. برای نمونه روابط عمومی که در قالب حراست مجوز سفر می‌گیرد یا همراهان دیگری که با همین القاب دروغین یا حتی دهان‌پرکن، اما بی‌فایده هزینه‌های هنگفت روی دست ورزش گذاشته‌اند و حق ورزشکاران را پایمال کرده‌اند. حرف‌های وزیر ورزش، اما می‌تواند نور امیدی باشد برای مقابله با افراد سودجویی که سال‌هاست حق ورزشکاران را پایمال کرده‌اند و هزینه‌های هنگفتی را روی دست ورزش گذاشته‌اند. البته این برخورد باید از همان اطرافیان خود وزیر شروع و به فدراسیون‌ها ختم شود، البته اگر بشود!

عدم توجه به وعده‌های داده شده، طی این سال‌ها باعث ایجاد بدبینی به وعده‌های رنگارنگ شده است. وعده‌هایی که بدون شک اگر به آن‌ها جامه عمل پوشانده شده بود امروز شخص وزیر ناچار نبود برای واداشتن فدراسیون‌ها به اعمال قانون، خودش دست به کار شود. شاید این‌بار، تصمیم خوبی که گرفته شده به مرحله اجرا درآید، البته شاید... اگر حرف وزیر حرف باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار