مرگ غم‌انگیز هوادار ۶ ساله فوتبال در ورزشگاه آزادی
کد خبر: 969669
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044Fp
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۲
در سایه بی‌توجهی مدیران ورزشی کشور اتفاق افتاد
عماد، پسربچه شش‌ساله که از هواداران تیم آبی پایتخت بود در جریان تماشای بازی تیم‌های پرسپولیس و صنعت نفت در ورزشگاه آزادی تهران دچار برق گرفتگی شد و جانش را از دست داد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، ساعت ۸:۴۵ شامگاه دوشنبه بیست و ششم شهریور‌ماه پس از پایان بازی فوتبال پرسپولیس و صنعت نفت آبادان بود که مأموران مستقر در ورزشگاه آزادی از حادثه غمبار مرگ پسر بچه شش‌ساله‌ای به نام عماد با خبر و راهی محل شدند. مأموران در محل حادثه در نزدیکی گیت‌های ورودی به ورزشگاه با جسد پسر شش‌ساله روبه‌رو شدند که حکایت از این داشت بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داده‌است. با اعلام این خبر و با توجه به حساسیت موضوع قاضی مرادی، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران همراه تیمی از کارآگاهان پلیس‌آگاهی در محل به تحقیق پرداختند. نخستین تحقیقات نشان داد پدر عماد یکی از دکه‌داران ورزشگاه آزادی است که مدتی قبل این دکه را از فدراسیون فوتبال اجاره کرده و عماد هم چند ساعت قبل از حادثه برای تماشای بازی پرسپولیس و صنعت نفت آبادان از دکه پدرش راهی سکو‌های ورزشگاه می‌شود و در نهایت ساعت یک ربع مانده به ۹ شب از سکو‌ها خارج می‌شود که پس از عبور از گیت صورتش با یکی از میله‌های آهنی داربست اطراف گیت‌ها که برای کنترل تماشاچی‌ها نصب شده‌بود، برخورد می‌کند و دچار برق گرفتگی می‌شود و در این حادثه جان خود را از دست می‌دهد.

۱۰‌دقیقه دست و پنجه نرم کردن با مرگ و عدم حضور دست اندرکاران ورزشگاه
از سوی دیگر مشخص شد اولین کسی که متوجه حادثه برق گرفتگی عماد می‌شود، پدر او بوده که دکه‌اش در همان نزدیکی قرار داشته است و در حالی که دقایقی پسر بچه شش‌ساله بر اثر برق گرفتگی به داربست‌های چسبیده بود، هیچ یکی از کارکنان و عوامل دست اندرکار ورزشگاه آزادی و حتی عوامل اورژانس که در ۲۰ متری محل حضور داشتند متوجه حادثه نمی‌شوند.

بازداشت پیمانکار داربست‌های اطراف گیت
در حالی که در بررسی‌ها مشخص شد یکی از میله‌های داربست‌ها به خاطر نزدیکی با پایه چراغ روشنایی اتصال برق داشته و همین موضوع هم مرگ پسر بچه شش‌ساله را رقم زده‌است، بازپرس جنایی پیمانکار داربست را بازداشت کرد. صبح دیروز متهم که پسر جوانی بود برای تحقیق به دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد. متهم پس از تحقیق با صدور قرار وثیقه از سوی بازپرس پرونده برای طی مراحل قانونی در اختیار مأموران پلیس قرار گرفت. همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه پرونده برای بررسی دقیق در اختیار کارشناس دادگستری قرار گرفت.

شکایت از مدیران باشگاه آزادی
یکی از دوستان و همکاران پدر عماد که شاهد عینی حادثه بوده به خبرنگار ما گفت: من از دوستان پدر عماد و همسایه آن‌ها هستم. پدر عماد حدود شش تا هفت ماه قبل دکه‌ای در ورزشگاه آزادی از فدراسیون فوتبال اجاره کرد و هر زمانی که مسابقه‌ای برگزار می‌شد من برای کمک به پدر عماد به دکه او می‌رفتم.

عماد، عاشق فوتبال و استقلالی بود به همین خاطر خیلی بازی‌ها را به عنوان تماشاچی به ورزشگاه می‌آمد. شب حادثه عماد برای تماشای مسابقه به داخل ورزشگاه رفت تا اینکه ساعت ۸:۴۵ مرد ناشناسی گفت پسر بچه‌های به طرز مشکوکی به داربست چسبیده است. پدر عماد که دکه‌اش در نزدیکی گیت ورودی است از دکه بیرون آمد و با صدای بلند گفت عماد است. ما خیال کردیم عماد بازی می‌کند، اما هر چقدر پدرش او را صدا زد عماد جوابی نداد که محمد به طرف پسرش رفت و مشاهد کرد سمت راست صورتش به میله آهنی داربست چسبیده است. همان لحظه فهمید که پسرش دچار برق گرفتگی شده است که او را بغل کرد و به روی چمن‌ها پرت کرد و با داد و فریاد درخواست کمک کرد که به سرعت عماد را به عوامل اورژانس که در چند متری محل حادثه حضور داشتند منتقل کردیم که اعلام کردند عماد فوت کرده‌است.

وی ادامه داد: پدر عماد پس از این حادثه از پیمانکار داربست‌ها و مدیران ورزشگاه آزادی به خاطر مرگ تنها فرزندش نزد بازپرس شکایت کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار