امریکا به دنبال بایکوت علمی ایران است
کد خبر: 969471
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044Cd
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۹
درخواست بسیج اساتید از ظریف برای پیگیری آزادی استاد ایرانی در بند امریکا
دانشمند ایرانی بازداشت شده در زندان امریکا به خاطر دشمنی و بدعهدی امریکایی‌ها در اعلام رأی دادگاه هنوز در زندان به سر می‌برد. حال آنکه بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران طی نامه‌ای به وزیر امور خارجه از وی خواستند برای آزادی استاد بیوتکنولوژی که در بند امریکاست، پیگیری نماید.
دلارام عبدزاده
سرویس دانشگاه جوان آنلاین: دانشمند ایرانی بازداشت شده در زندان امریکا به خاطر دشمنی و بدعهدی امریکایی‌ها در اعلام رأی دادگاه هنوز در زندان به سر می‌برد. حال آنکه بسیج اساتید دانشگاه‌های تهران طی نامه‌ای به وزیر امور خارجه از وی خواستند برای آزادی استاد بیوتکنولوژی که در بند امریکاست، پیگیری نماید.

استاد مسعود سلیمانی، استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس، نزدیک به یک سال قبل برای انجام پروژه‌ای در کلینیکی که همکاری زیادی با آن‌ها داشته به ا‌مریکا سفر می‌کند. اما در آنجا به بهانه جاسوسی و دور زدن تحریم‌های کشور دستگیر می‌شود و اکنون از سال گذشته در زندان به سر می‌برد.

از شهید کردن تا گروگان گرفتن
بسیج اساتید در نامه‌ای به ظریف برای پیگیری آزادی دکتر سلیمانی با بیان اینکه خبر این بازداشت، سبب وارد شدن شوک و در نهایت رحلت مظلومانه مادر این دانشمند ایرانی در ایام ماه محرم شد، نوشت: «شیطان بزرگ که روزی دانشمندان هسته‌ای ما را به بهانه انجام تحقیقات بنیادین در زمینه هسته‌ای به شهادت رساند، اینک رسماً دانشمندی را به جرمِ دانستن و شکستن انحصار علوم نوین بازداشت نموده است. از جنابعالی به عنوان رئیس دستگاه دیپلماسی کشور انتظار می‌رود ضمن اتخاذ موضع فعالانه و مطالبه‌گرانه در برابر شناعت‌ها و خباثت‌های امریکا، نسبت به دادخواهی و مطالبه جدی از مجامع بین‌المللی و استفاده از دیپلماسی عمومی فعال جهت روشنگری این جنایت‌ها علیه ملت ایران اقدام نمایید.»

دشمنان دچار استیصال شدند
در ادامه این نامه با درخواست واکنش از دیگر اندیشمندان ایرانی آمده است: «همچنین از همه اندیشمندانی که دل در گرو ایران و ایرانی دارند، انتظار می‌رود نسبت به برخورد‌های مرتجعانه با دانشمندان ایرانی سکوت نکنند زیرا هدف امریکا بایکوت هرگونه علم و دانش و دانستن از سوی کشور‌های مستقل و غیروابسته است. دشمنان ما که در برابر قدرت علمی جوانان و دانشمندان ایرانی دچار استیصال و حقارت شده‌اند، درصدد ایجاد ناامنی علمی و حذف فیزیکی برآمده‌اند.»

انحصار را در هم می‌شکنیم
در این نامه با تأکید به ادامه پیشرفت‌ها با وجود تحریم هم آورده‌اند: «اگرچه تاریخ، نام دکتر سلیمانی‌ها این فرزندان خلف خمینی کبیر را به عنوان ملّی‌ترین و بصیرترین انسان‌های زمانه ثبت خواهد کرد و البته از دامن پاک مادران زینبی سرزمینمان، فرزندانی زاده خواهند شد که به رغم تحریم، انحصار پیچیده‌ترین علوم و فناوری‌ها را در هم خواهند شکست.

ما استادان دانشگاه‌های تهران بزرگ با مادر مظلوم دکتر مسعود عزیز عهد می‌بندیم که تلاشمان را برای استیفای حقوق فرزند در بند ایشان به کار خواهیم بست.»
این در حالی است که این استاد به عنوان یکی از دانشمندان ایرانی که جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان هم است، در راستای اهداف بشردوستانه فعالیت می‌کرد، اما امریکایی‌ها دانشمند ایرانی را دستگیر کردند به طوری که با گذشت چند روز از فوت مادرش هنوز از این موضوع بی‌خبر است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار