بازداشت علیرضا ژاپنی قاتل در اوکراین
کد خبر: 969386
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044BG
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۵
به گزارش جوان، رسیدگی به این پرونده از ساعت ۱۳:۳۰‌بعد از‌ظهر روز چهارشنبه‌۲۴‌تیر‌سال‌۸۳ همزمان با اعلام قتل پسر جوانی در پاساژ گلدیس در فلکه دوم صادقیه از سوی مأموران پلیس پایتخت آغاز شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: آن روز به مأموران کلانتری‌۱۱۸ ستارخان خبر داده شد که پسر جوان بوتیک‌داری در داخل مغازه‌اش به قتل رسیده است. مأموران در محل حادثه که مغازه‌ای در طبقه همکف پاساژ گلدیس بود با جسد پسر تنومندی به نام علی ۲۸‌ساله روبه‌رو شدند که با اصابت ضربات چاقو به قلب و پشتش به قتل رسیده بود. بررسی‌های مأموران نشان داد لحظاتی قبل یکی از کسبه‌های پاساژگلدیس که پسر ۲۷‌ساله‌ای به نام علیرضا معروف به علیرضا ژاپنی است همراه دو نفر از دوستانش در حالی که هر سه قمه در دست داشته‌اند، وارد مغازه مقتول در طبقه همکف می‌شوند و در درگیری علی را به قتل رسانده و شریکش را به شدت زخمی و بعد از محل فرار می‌کنند.

همچنین تحقیقات مأموران حکایت از این داشت مقتول ورزشکار حرفه‌ای در رشته‌های رزمی بوکسینگ، کونگ فوتوا و کاراته بوده و چندین مدال قهرمانی در رشته‌های رزمی هم داشته است.

مأموران در بررسی‌های بعدی دریافتند قاتل در دقایق اولیه ظهر روز حادثه به مغازه علی می‌رود و قصد دارد لباسی که روز قبل از وی خریده است پس دهد که همین موضوع با توجه به اختلافات قبلی که داشته‌بودند، باعث درگیری لفظی بین آن‌ها می‌شود که در ادامه علیرضا با حالت خشم از مغازه خارج می‌شود و یک‌ساعت بعد به همراه دو نفر از دوستانش به نام‌های احسان و سامان در حالی که هر سه قمه در دست داشته‌اند وارد مغازه علی می‌شوند و در‌گیری خونینی را رقم می‌زنند.

یکی از شاهدان ماجرا به مأموران گفته بود: وقتی علیرضا با دو نفر از دوستانش وارد مغازه علی شدند ناگهان صدای درگیری آن‌ها بلند شد و لحظاتی بعد علیرضا و همدستانش با قمه خونین از مغازه بیرون آمدند و همه را تهدید کردند اگر مانع فرار آن‌ها شوند با قمه آن‌ها را می‌کشند. هیچ کسی مانع فرار آن‌ها نشد و سه مرد مسلح با قمه در خیابان جلوی مرد تاکسی‌داری را گرفتند و پس از اینکه او را با قمه زخمی کردند خودروی او را سرقت کردند و از محل گریختند.

همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه مأموران، علیرضا و دو همدستش را به عنوان مظنونان حادثه تحت تعقیب قرار دادند. مأموران چندی بعد دو همدست متهم اصلی را بازداشت کردند که متهمان در بازجویی‌ها اعلام کردند قاتل اصلی علیرضا است.

در چنین شرایطی جست‌وجو برای دستگیری قاتل فراری ادامه داشت تا اینکه به مأموران خبر رسید علیرضا پس از فروش مغازه اش در پاساژ گلدیس به صورت غیر‌قانونی از مرز خارج شده و به کشور آلمان گریخته است. بدین ترتیب مأموران از طریق پلیس اینترپل برای دستگیری قاتل فراری در کشور آلمان اقدام کردند، اما بررسی‌های مأموران نشان داد قاتل از کشور آلمان هم به مقصد نامعلومی گریخته‌است. پس از اینکه مشخص شد قاتل از کشور آلمان گریخته‌است، قاضی پرونده برای شناسایی قاتل دستور انتشار چهره بدون پوشش علیرضا را در روزنامه‌ها صادر کرد که مأموران دریافتند متهم برای اینکه شناسایی نشود هر چند وقت یک بار محل زندگی‌اش را از کشوری به کشور دیگر تغییرمی دهد. در حالی که مأموران هیچ ردی از قاتل فراری در دست نداشتند، چند روز قبل گزارشی به دست آن‌ها رسید که علیرضا ژاپنی پس از زندگی مخفیانه در چند کشور مدتی قبل وارد کشور اوکراین شده و در درگیری خیابانی که رقم زده‌است، از سوی مأموران پلیس اوکراین دستگیر و روانه زندان شده است.

بنابراین با تأیید این خبر از سوی مأموران پلیس اینترپل، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران به مأموران اینترپل کشورمان دستور داد تا با هماهنگی با مأموران پلیس کشور اوکراین متهم را تحویل گرفته و برای بازجویی و محاکمه به ایران منتقل کنند. بدین ترتیب عامل قتل پاساژ گلدیس پس از گذشت ۱۵‌سال از حادثه در دام مأموران گرفتار شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار