استفاده از آب غیرشرب اولویت‌ شهرداری سنندج است
کد خبر: 968964
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00444S
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
در توسعه فضای سبز
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: به منظور جلوگیری از هدر رفت آب در سطح فضاهای سبز یکی از اقدامات این سازمان استفاده از آب غیرشرب برای آبیاری فضای سبز شهری است.

شرمین شریفی در گفت‌وگو با خبرنگار جوان در سنندج اظهار کرد: به منظور جلوگیری از هدر رفت آب در سطح فضاهای سبز یکی از اقدامات این سازمان استفاده از آب غیرشرب برای آبیاری فضای سبز شهری است.

وی عنوان کرد: در همین راستا  اقدامات مناسبی در سال‌جاری برای اجرای عملیات لوله‌گذاری در بخش عمده‌ای از فضاهای سبز سطح شهر به منظور جداسازی آب شرب از آب غیر شرب برای آبیاری فضای سبز سطح پارک‌ها و بوستان‌ها سطح شهر صورت گرفته است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: با توجه به اینکه عملیات احداث فضای سبز محوطه تقاطع سنجرخان توسط شهرداری منطقه دو در حال اجرا است این سازمان نسبت به انجام عملیات لوله‌گذاری این تقاطع اقدام نمود.

اجرای 3 هکتار عملیات لوله‌گذاری در تقاطع غیرهمسطح 

شریفی از اجرای عملیات لوله‌گذاری به متراژ 3 هکتار در تقاطع غیرهمسطح سنجر خان خبر داد و گفت: تغییر سیستم آبیاری و جلوگیری از هدر رفت آب از مهم‌ترین  اهداف انجام عملیات لوله‌گذاری است.

وی افزود: در اجرای عملیات لوله‌گذاری از لوله پلی اتیلن 90 و 110 میلیمتری 10 بار استفاده شده تا خط انتقال با کیفیت بالا ایجاد شود.

شریفی خاطرنشان کرد: منبع آبی لوله‌گذاری در پروژه لوله‌گذاری فضای سبز تقاطع سنجر خان از چاه فلمن شماره 3 قشلاق که دارای عمق در حدود 20 متری و 3 عدد گالری ( حفر افقی ) 15 متری انجام شده است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج با بیان اینکه در این پروژه از آبیاری تحت فشار بارانی و قطره‌ای استفاده شده است، خاطرنشان کرد: برای آبیاری از یک اتاقک فیلتراسیون استفاده شده که شامل یک عدد فیلتر هیدروسیکلون و 2 عدد فیلتر دیسکی است و نیز پمپ  آن از الکترو پمپ 293 UQH ، KW 5/18 تشکیل شده است.

شریفی تصریح کرد: در فضای سبز این پروژه از 344 عدد آب پاش هانتر و مقدار 2 هزار و 500 متر لوله پلی اتیلن 63 میلیمتری 10 بار برای آبیاری چمن و سیستم قطره ای « اریپر و بابلر » برای درختان، درختچه‌ها و گل‌ها استفاده می‌شود.

انتهای پیام/2330/71

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار