تشکیل مجلسی شایسته برای شرایط امروزی کشور
کد خبر: 968622
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043yw
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
مصطفی پورمحمدی:
دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز گفت: تشکیل مجلسی شایسته برای شرایط امروزی کشور که گام دوم انقلاب و دوران چهل ساله دوم انقلاب را آغاز کرده یک ضرورت راهبردی است.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: هفتمین نشست هم اندیشی جامعه روحانیت مبارز با احزاب و تشکل‌های انقلابی و ارزشی صبح پنجشنبه (۱۴ شهریور) در دفتر مرکزی جامعه روحانیت برگزارشد.

در ابتدای این نشست، آیت الله محمد علی موحدی کرمانی رئیس جامعه روحانیت مبارز با تسلیت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین علیه السلام، گفت: امیدواریم سعی و تلاش ما در تمام کار‌ها و اقداماتی که انجام می‌دهیم موجبات رضای الهی را فراهم کند و نیت ما در هر عملی و عبادتی فقط متوجه رضایت پروردگار باشد.

رئیس جامعه روحانیت مبارز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجتماع امید آفرین دبیران و مسوولان تشکل‌های انقلابی و ارزشی در نشست حاضر، افزود: اگر در این جمع با برکت خود، رضای الهی را تعقیب می‌کنیم باید کمک شود و زمینه سازی شود تا مردم بتوانند به انتخاب فرد صالح رهنمون شوند. بالاترین وظیفه ما در حال حاضر این است که کاری کنیم مردم با انتخاب خود، آدم‌های صالح و اشخاص شایسته را برای حل مشکلات جامعه به مجلس شورای اسلامی بفرستند.

در ادامه حجت الاسلام محمد حسین موسی پور، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز و دبیر نشست با بیان اینکه جامعه روحانیت کارکرد حزبی نداشته و در مسایل سیاسی نیز در پی ایفای نقش راهبری و هدایت گری عام خود است، گفت: وفاق و همدلی حداکثری مجموعه‌های ارزشی و ولایی غایت نهایی جامعه روحانیت مبارز است. بر این اساس هر حرکت یا تفکر یا اقدامی که این خط وفاق را تخریب یا تضعیف کند از منظر جامعه روحانیت مردود است و معتقدیم با خرد جمعی می‌توان به یک ساختار هدفمند و پایدار برای فعالیت‌های سیاسی و انتخاباتی و تشکیل مجلسی در تراز جمهوری‌اسلامی دست یافت.

در این نشست همچنین حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه تشکیل مجلسی شایسته و درخور برای شرایط امروزی کشور که گام دوم انقلاب و دوران چهل ساله دوم انقلاب را آغاز کرده ایم یک ضرورت راهبردی بسیار مهمی است، افزود: باید فضایی در کشور به وجود بیاوریم که نیرو‌های خدوم، کارآمد و دلسوز مردم امکان موفقیت بیشتری داشته باشند.

پورمحمدی با تاکید بر ضرورت مبارزه با فساد به عنوان زمینه اعتماد آفرین در مردم، گفت: در وضعیت کنونی باید تلاش ما معطوف بر هدایت فضای عمومی کشور باشد تا امکان موفقیت نخبگان و نیرو‌های ارزشی نخبه بیشتر باشد و مجلسی با ترکیبی صالح و منطبق با اهداف گام دوم انقلاب تشکیل شود.

دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در ادامه با برشمردن ابعاد و جوانب هدایت گری فضای عمومی و اجتماعی کشور بر ضرورت تدوین و ارایه یک گفتمان و رویکرد غالب انتخاباتی با ادبیاتی ناظر بر مطالبات تمام طیف‌ها و شوون جامعه تاکید کرد.

در پایان این نشست دبیران و نمایندگان احزاب و تشکل‌های سیاسی به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند. وفاق حداکثری و وحدت کامل نیرو‌های انقلابی، کنار گذاشتن مسایل فرعی و حاشیه ای، توجه به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب، توجه به جوانان و بانوان، احیای روحیه انقلابی و بازگشت به اصول انقلاب، تشکیل مجلسی اسلامی و مردمی، هدایت افکار عمومی و بهره گیری بیشتر و موثرتر از ابزار‌های نوین رسانه‌ای در زمره مهم‌ترین نکات و دغدغه‌های مورد اشاره حاضرین در این نشست بود.

منبع: فارس
برچسب ها: مجلس ، روحانیت ، جامعه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار