اورسجی: نوجوانان، سرچشمه رود خروشان کبدی ایران و جهانند
کد خبر: 968494
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043ws
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۶
شانه‌های عدالت محوری فدراسیون کبدی
استعداد‌های نوجوانان از تمامی استان‌ها در ارومیه و زاهدان یک هفته دور هم جمع شدند تا آینده سازان کبدی تیم‌های ملی از بین همین نوجوانان انتخاب شوند.
سرویس ورزشی جوان آنلاین - سید رضا فیض آبادی : دختران با ۲۶ استان رکورد زدند و در شهر زیبای ارومیه دختران نوجوانان کبدی کار یک هفته داغ و پر انرژی را گذراندند، اما در نهایت این آذربایجان شرقی بودند که آواز قهرمانی سردادند.
تبریزی‌ها در فینال رقیب همیشه مدعی خود گلستان را در وقت اضافی در ۵ حمله شکست دادند و قهرمان شدند و تیم هایب فارس و البرز مشترکا سوم شدند.

اورسجی: نوجوانان، سرچشمه رود خروشان کبدی ایران و جهانند
فینال پسران، اما خیلی جذاب بود. سیستان و بلوچستان در زاهدان مقابل قهرمان دور قبل یعنی ارومیه قرار گرفت و قهرمان شد و ارومیه ها‌ی با اخلاق نایب قهرمان شدند. همدان و تهران هم مشترکا سوم شدند.
آنچه که از این عناوین و سکو‌ها دستگیرمان می‌شود اینکه قدرت‌های کبدی از سلطه حاکمیت سیستان و گلستان در آمده و می‌بینیم که سیستان و بلوپستان که پارسال در المپیاد ضعیف ظاهر شد امسال با گرفتن میزبانی و البته کار برروی کشف استعداد‌ها توانست قهرمان شود البته در رده پسران و در رده دختران سیستانی‌ها طرفی بر نبستند.
اما در رده دختران تیم گلستان خیلی تلاش کرد تا قهرمان شود و به قید قرعه در ۵ حمله که همان وقت اضافی مسابقات ورزشی است قافیه را به آذری‌های شرقی واگذار کرد و نایب قهرمان شد.
جالب اینکه سیستان و بلوچستان در رده دختران به جمع ۴ تیم راه نیافت.. حضور البرز در جمع ۴ تیم برتر دختران و حضور دوباره ارومیه در فینال پسران اتفاقی است مبارک برای کبدی تا به همه ثابت کند که نام شهر و استان برایش اهمیت ندارد و آنچه مهم است توسعه و گسترش کبدی به تمامی نقاط کشور است.
اما حضور ضعیف تهرانی‌ها در هردو بخش پسران و دختران بار دیگر براین مهم صحه گذاشت که تهران بزرگ که از همه قومیتت‌ها در آن هستند نیاز به یک تحول اساسی دارد. دختران تهران همواره در رده دختران حداقل مدعی قهرمانی بوده، اما اینبار اصلا در جمع ۴ تیم هم خبری از آن‌ها نبود و در رده پسران به طور مشترک توانستند سوم شوند.
البته مدیرکل استان تهران جناب گل محمدی و رییس فدراسیون کبدی مدتهاست به این ضعف پی برده اند و بزودی مجمع انتخاباتی بابد برای حضور افرادی شایسته برگزار شود.
اما در باره توسعه قدرت‌های کبدی نه اینکه تصور شود گلستان در بخش پسران و سیستان در بخش دختران تضعیف شده اند بلکه قضیه را باید اینگونه نگاه کرد که عد الت محوری متولیان فدراسیون کبدی به خوبی جاافتاده و هر ورزشکار و مربی و استعداد شایسته ایی برای هر استان که باشد با تلاش و کوشش به حق خود می‌رسد.
دکتر عباس اورسجی رییس فدراسیون کبدی در باره المپیاد ایده جالبی دارد: ما این نوجوانان را از هم اکنون برای المپیک ۲۰۲۴ آماده می‌کنیم. برایشان برنامه دار یم. کمیته فنی ما در هردو بخش بانوان و آقایان به دقت هردو بخش دختران و پسران را زیر نظر داشتند.
نوجوانانی را انتخاب کرده اند که ابتدا یک فراخوان سراسری می‌دهیم و از بین دختران و پسران مستعد شایسته‌ترین‌ها را انتخاب می‌کنند و بعد آن‌ها را به لحاظ تغذیه، روانشناسی، تحصیل، آمادگی‌های جسمانی، تاکتیک و تکنیک زیر نظر قرار میدهیم و به نظر کادر فنی برترین‌ها از بین منتخبین اولیه به اردوی بعدی دعوت می‌شوند.
هر دوماه یکبار اردوی متمرکز در یکی از استان‌ها می‌گذاریم و مربیان ما برنامه دقیق به ورزشکاران می‌دهند تا در استان‌های خود تمرینات را طبق برنامه علمی پیش ببرند.
بعد سر موعد که به اردوی متمرکز آمدند از آن‌ها تست‌های مشخصی گرفته می‌شود و هر ورزشکاری که طبق برنامه عقب افتاده باشد خط می‌خورد، چون پارمتر‌های ما برای پیشرفت یا پسرفت مشخص است.
اورسجی در پایان گفت: این نوجوانان به مثابه سرچشمه رود خروشان کبدی در ایران و جهانند که از داخل آن شاه ماهی‌هایی بیرون می‌آیند تا آینده تیم‌های ملی را بیمه کنند. همچنین ۲۶ تیم در رده دختران و ۲۵ تیم در رده پسران یک انقلاب در کبدی و ورزش ایران است و ما به این‌ها به عنوان سازندگان تیم‌های ملی برای اهداف بلند مدت مخصوصا المپیک ۲۰۲۴ نگاه می‌کنیم و باید از دکنتر داورزنی، دکتر سعادتمند، استان‌های سیستان و بلوچستان و آذربایجانغربی و همه داوران و مربیان و استان‌ها بابت این شور و هیجان قدردانی کنم.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
حامد میشکار
|
Sweden
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
0
0
قطعا مدیریت و تدبیر صحیح در راس فدراسیون و شخص دکتر عباس اورسجی و دادن اختیارات به روسای هیات های استانی باعث کشف و پرورش استعدادهای درخشان نیز شده است ..

سیستان باتوجه به سابقه دیرین در کبدی و مهد کبدی بودن توانست میزبانی را به نحو عالی انجام دهد که رضایت فدراسیون وکادر فنی رو به همراه داشت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار