۱۱۰۰ تخت بیمارستانی به مجموع تخت‌های کردستان اضافه شد
کد خبر: 968414
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043va
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بیش از یک‌هزار تخت بیمارستانی و ۱۰۰ تخت ویژه به تخت‌های بیمارستانی استان اضافه شده است.
وحید یوسفی‌نژاد در گفتگو با خبرنگار جوان از سنندج، اظهار کرد: در حوزه عمرانی بیش از یک‌هزار تخت بیمارستانی و ۱۰۰ تخت ویژه به تخت‌های بیمارستانی استان اضافه شده است.

وی خاطرنشان کرد: اجرای پروژه‌های طرح تحول نظام سلامت، مراکز سلامت و امور بهداشتی، فضا‌های آموزشی و پژوهشی و سایت اداری و ستاد مرکزی دانشگاه در حوزه عمرانی طی ۶ سال قبل تا کنون صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به افزایش سرانه تخت‌های بیمارستانی استان، افزود: طی سال‌های اخیر ۶۳۷ تخت به بیمارستان کوثر سنندج، ۳۲ تخت به بیمارستان سروآباد، ۳۲ تخت به بیمارستان دهگلان، بیمارستان ۹۶ تخت به بیمارستان بانه و ۲۱۷ تخت به بیمارستان سقز اضافه شده است.

یوسفی‌نژاد ادامه داد: بیش از ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی بیمارستان سقز محقق شده و در کنار ساخت، فرآیند تجهیزات آن نیز فراهم شده است.

وی با اعلام اینکه در استخدام نیرو‌های جدید بحث بومی‌گزینی در دستور کار قرار گرفته است، اذعان کرد: ۳۰۰ نفر نیروی جدید در بیمارستان سقز جذب خواهد شد.

طرح غربالگری تا چند ماه آینده در بیمارستان توحید سنندج انجام می‌شود

یوسفی‌نژاد نیاز به افزایش مراکز غربالگری در استان را از الزامات حوزه سلامت و بهداشت استان بیان کرد و افزود: مرکز غربالگری و تشخیص بیمارستان توحید سنندج تا چند ماه آینده با توجه به افزایش بیماری سرطان مری و معده در این استان به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون همه کلنیک‌های ویژه در سطح استان ۲۶۲ نفر مراجعه کننده را تحت معاینه و ویزیت قرار داده‌اند، گفت: کلینیک‌های ویژه در شهر‌های سنندج، قروه، سقز، مریوان، بانه، کامیاران و دیواندره افتتاح شده است.

یوسفی‌نژاد با اشاره به اینکه در بخش شیمی درمانی، تشخیص و غربالگری سرطان نیز بخش شیمی درمانی توحید سنندج افتتاح شد، تصریح کرد: اورژانس بیمارستان امام خمینی سقز شهریور امسال افتتاح می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی کردستان دارای پنج دانشکده است، اظهار کرد: ۴۰ رشته در مقطع کاردانی، ۷ رشته تخصصی، ۱۰ رشته کارشناسی ارشد و ۱۵ بیمارستان دانشگاهی و ۶ مرکز تحقیقاتی در استان فعال است و هر ساله ۱۵۰ تا ۱۶۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می‌شوند.

وی جامعه پزشکی را یکی از جوامع مرجع کشور دانست و گفت: این جامعه، چون مورد اعتماد مردم است باید بهترین خدمات را ارائه دهد.

یوسفی‌نژاد بیشترین پرداخت مالیات پزشکان را مربوط به استان کردستان دانست و تصریح کرد: ۳۵ درصد مالیات از سوی پزشکان در بخش دولتی و ۱۰ درصد در بخش خصوصی پرداخت می‌شود.

این مقام مسئول، یکی از معضلات دانش جویان را بحث بومی گزینی نام برد و با تأکید بر اینکه بحث بومی گزینی ظلم به دانشجویان است، تصریح کرد: راه حل گذر از این موضوع افزایش تعداد رشته‌ها است.

یوسفی‌نژاد خاطرنشان کرد: ۲۵۰ هیأت علمی در دانشگاه علوم پزشکی مشغول بکار هستند که این تعداد در استان‌های مجاور دو برابر است.

آموزش جامعه در راستای کاهش سرطان گوارش ضروری است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان یکی از معضلات حوزه وزارت کشور را داشتن محدویت رشته‌های ویترین ملموس برای مردم عنوان کرد و گفت: متأسفانه حمایت از بخش پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی ضعیف است به همین خاطر مرکز تحقیقات گوارش و کبد استان در دست پیگرد قرار گرفت تا بتوان از طریق افتتاح این مرکز برنامه جامعی را برای کاهش بروز سرطان در استان تدوین و اجرایی کنیم.

یوسفی‌نژاد اصلاح فرهنگ سلامت و رفتار تغذیه‌ای را بهترین راهکار برای کاهش سرطان دانست و یادآور شد: پس از راه‌اندازی مرکز تحقیقات علاوه بر جذب نیرو‌های جدید می‌توان ردیف بودجه مشخص را برای مرکز تعریف کرد.

وی از دیگر افتخارات دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان را مجله علمی دانشگاه دانست و تصریح کرد: خوشبختانه این مجله در جشنواره رازی به عنوان مجله برتر شناخته شد.

وی با بیان اینکه آمار بیماری‌هایی که نیازمند دیالیز هستند در استان نسبت به میانگین کشوری بیشتر است، تصریح کرد: با حضور خیرین حوزه سرطان، بخش دیالیز جدید در آینده‌ای نزدیک در استان راه‌اندازی می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه خیرین استان ۱۳ میلیارد تومان را طی شش سال اخیر در حوزه سلامت سرمایه‌گذاری کرده‌اند، از اصحاب رسانه درخواست کرد: نسبت به تشویق خیرین جهت حضور در بخش سلامت و درمان اهتمام ورزند.

وی با اعلام اینکه تا پایان سال نخستین پیوند کلیه در استان انجام خواهد شد، گفت: اولین دوره کشوری فراهم کردن اعضای پیوندی در استان برگزار شده است.
انتهای پیام/ ۲۳۳۰/۷۷
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار