کاهش ۹ درصدی حجم مبادلات تجارت خارجی کردستان
کد خبر: 968271
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043tH
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
در چهار ماه نخست امسال
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان گفت: کل مبادلات تجارت خارجی استان کردستان در چهار ماهه امسال یک‌هزار و ۲۵۶ هزار تن با ارزش یک‌هزار و ۸۶۳ میلیون دلار است.

محمدبختیار خلیقی در گفت‌وگو با خبرنگار جوان در سنندج اظهار داشت: کل مبادلات تجارت خارجی استان کردستان در چهار ماهه اول سال ۹۸ حدود ۱۲۵۶ هزار تن به ارزش یک هزار و ۸۶۳ میلیون دلار بوده است که این ارقام نسبت به سال گذشته از لحاظ وزنی ۹ درصد و از لحاظ ارزش ریالی ۷ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: در چهار ماه اول امسال، ۶۹۵ هزار تن صادرات از استان کردستان انجام شده است که از این مقدار ۲۸۷ هزار تن آن مربوط به صادرات سایر گمرکات و بقیه هم مربوط به صادرات خود استان بوده است.

خلیقی ادامه داد: حجم صادرات در چهار ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش وزنی ۹ درصد و از لحاظ ارزش ریالی ۴ درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: در چهار ماهه اول سال ۹۸ حدود ۸ هزار تن واردات به ارزش ۱۲ میلیون دلار  از مرزهای استان انجام شده است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۴ هزار تن با ارزش ریالی ۱۸ میلیون دلار بوده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان گفت: واردات در چهار ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۱۰۵ درصد افزایش داشته اما از لحاظ ارزش ریالی ۳۱ درصد کاهش داشته است.

وی یادآور شد: ترانزیت کالا از مرزهای استان در چهار ماهه امسال ۵۵۴ هزار تن با ارزش ریالی یک‌هزار و ۴۳۴ میلیون دلار بوده که این ارقام در مدت مشابه سال گذشته ۷۳۶ هزارتن به ارزش ریالی یک‌هزار و ۵۸۷ میلیون دلار بوده است.

خلیقی ادامه داد: ترانزیت کالا در چهار ماهه اول  امسال از لحاط وزنی نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ حدود ۲۵ و از لحاظ ارزش ریالی حدود ۱۰ درصد کاهش داشته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار