آریا برزن در دانشگاه تهران چه می‌کند؟!
کد خبر: 968205
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043sD
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۷
بسیج دانشگاه تهران خواستار نظارت در جذب اساتید شد
بسیج دانشگاه تهران در نامه‌ای به هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، خواستار برخورد قاطعانه با عاملان جذب افراد مسئله‌دار در این دانشگاه شد.
دلارام عبدزاده
سرويس دانشگاه جوان آنلاين: بسیج دانشگاه تهران در نامه‌ای به هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی، خواستار برخورد قاطعانه با عاملان جذب افراد مسئله‌دار در این دانشگاه شد.

اخیراً در پی تلاش‌های فردی به نام آریا برزن محمدی برای عضویت در هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، مقاله‌ای روشنگرانه در سایت مشرق نیوز منتشر شد. با توجه به اهمیت موضوع، بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران نیز در نشریه خود به این مسئله پرداخت که موجب لغو نشستی با دعوت از این فرد در دانشکده و تعویق عضویت او در هیئت علمی دانشکده شد.

شراب نو در مشک‌های نو
در این مقاله به سوابق سیاه محمدی، از جمله ارائه مطلب برای سایت ضد انقلاب گویا، ارتباط با عوامل اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی، ویراستاری مجموعه مقالات ضد ایرانی «سیاست هسته‌ای در آسیا» و حضور ثابت در شبکه ضد انقلاب رها به عنوان تحلیلگر اشاره شده است.
علاوه بر این موارد، وی در سال ۸۸ مقاله‌ای با عنوان «شراب نو را در مشک‌های نو باید ریخت» در تحلیل جنبش سبز نگاشت و برای سایت ضد‌انقلاب گویا ارسال کرد. وی در این مقاله از فتنه سبز به عنوان نقطه عطفی در تاریخ معاصر یاد می‌کند.

از سخنرانی تا ارسال جوابیه
بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی در نامه‌ای خطاب به هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی نوشت: «در صورتی که بسیاری از افراد متخصص و تحصیلکرده از همین دانشکده صلاحیت بیشتری برای جذب دارند، اما با این وجود بنا بر شواهد، عزم راسخی برای جذب محمدی شکل گرفته است؛ در حالی که توجه به یکی از موارد ذکر شده برای اثبات شبهه‌دار بودن این فرد کافی است. علاوه بر دعوت هدفمند از او به عنوان سخنران در دانشکده، جای سؤال است که مسئولان با چه منطقی خود را موظف دانسته‌اند که جوابیه این فرد به سایت مشرق نیوز را در سایت رسمی دانشکده منتشر کنند؟

رضوان‌طلب به عنوان دبیر هیئت مرکزی جذب وزارت علوم، در تاریخ ۲۱ فروردین ۹۸ با موضع قاطع بیان کرد که آریا برزن محمدی اجازه فعالیت در دانشگاه تهران را ندارد و باید از جذب ایشان تا قبل از صدور تأییدیه، خودداری شود.
از اعضای هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستاریم با توجه به موارد ذکر شده و اصل مقاله که به پیوست ارائه می‌شود، اقدامی قاطع در پاسخ به افرادی که بدون هماهنگی‌های لازم و خودسرانه تصمیم به جذب افراد شبهه‌دار در مهم‌ترین مرکز تدریس علم سیاست کشور کرده‌اند، صورت پذیرد. لازم به ذکر است، بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران با تمام توان خود این موضوع را پیگیری می‌کند و در صورت لزوم به هر شکل وارد عمل خواهد شد.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین