نمایندگان درانتخاب وزیر تعارفات را کنار بگذارند
کد خبر: 968106
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043qc
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان:
با کنار گذاشتن تعارفات مرسوم و به دور از مصلحت اندیشی با دقت نظر خاصی نسبت به انتخاب وزیر اقدام کنند وامیدوارم فرهنگیان در فراخوان خانم تاج‌الدین برای ارسال نظرات پیرامون گزینه پیشنهادی مشارکت کنند، این که متوسط طول دوران مدیریت در وزارت آموزش و پروش دو سال است جای تأسف دارد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، علیرضا نصر اصفهانی در نود و دومین جلسه علنی شورای این هفته اصفهان بیان داشت : همانگونه که امام حسین (ع) تا شب عاشورا نسبت به حق‌الناس حساس بودند شهرداری نیز باید نسبت به حق‌الناس حساس باشد، در همین راستا باید اطلاع‌رسانی مناسب نسبت به قوانین انجام شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ،گفت : اگر در اطلاع‌رسانی کوتاهی کنیم و مردم به دلیل جهل به قوانین متحمل ضرر شوند مسؤولیت آن بر عهده شهرداری خواهد بود به همین دلیل شهرداران مناطق پانزده‌گانه باید با نصب اطلاعیه های مناسب دست دلالان را کوتاه کنند.

وی تصریح کرد: این اطلاع‌رسانی مشمول اقدامات شورا نیز می‌شود و از سوی دیگر اعضای شورا باید بدانند که مردم چه دیدگاهی نسبت به فعالیت‌های انجام شده در طول دو سال گذشته دارند و مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر موظف به سنجش در این حوزه است.

نصر تأکید کرد: هیچ نگرانی درباره نتیجه این سنجش نداریم، اگر مردم را ولی نعمت خودمان می‌دانیم باید نظرات آنان را نسبت به شورای شهر و شهرداری دریافت، نقاط قوت را تقویت و اصلاحات مورد نیاز را سریعاً اعمال کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تقدیر از تاسیس خانه حقوق شهروندی عنوان کرد: همانطور که شهرداری برای پیگیری مطالبات حقوقی خودش واحد حقوقی دارد، لازم بود فضایی با حضور مشاوران حقوقی برای مراجعه شهروندان و دریافت راهنمایی‌های حقوقی حتی از سوی مردم طرف حساب  شهرداری فراهم شود تا مردم بتوانند برای دفاع از حقوق خودشان آموزش ببینند.

وی ادامه داد: ایجاد کلینیک حقوق کودک از دیگر اقدامات مثبت شهرداری بود، از آن‌جا که قرار است به عنوان شهر دوستدار کودک از سوی یونیسف معرفی شویم اجرای چنین طرح‌هایی ضروری است و کمیسیون اقتصادی گردشگری و حقوقی باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند.

نصر با اشاره به معرفی وزیر آموزش و پرورش از سوی رئیس جمهور بیان کرد: با توجه به اینکه آموزش و پرورش بزرگترین وزارتخانه دولت است از نمایندگان انتظار داریم تا با کنار گذاشتن تعارفات مرسوم و به دور از مصلحت اندیشی با دقت نظر خاصی نسبت به انتخاب وزیر اقدام کنند وامیدوارم فرهنگیان در فراخوان خانم تاج‌الدین برای ارسال نظرات پیرامون گزینه پیشنهادی مشارکت کنند، این که متوسط طول دوران مدیریت در وزارت آموزش و پروش دو سال است جای تأسف دارد.

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار