درخواست تشدید مجازات خرده فروش‌های موادمخدر
کد خبر: 967900
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043nI
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۵
رئیس پلیس مبارزه با مواد‌مخدر ناجا خواستار تشدید مجازات خرده‌فروشان موادمخدر شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: سردار مسعود زاهدیان درباره مجازات‌های فعلی خرده‌فروشان موادمخدر که سبب بازگشت چندباره آنان به خرده فروشی می‌شود، توضیح داد: در این زمینه اصلاح قانون در حال پیگیری است؛ چراکه در قانون فعلی مجازات خرده‌فروشان، مجازاتی قوی نیست و برخورد با این افراد با توجه به وزن‌های مختلفی که مواد را توزیع می‌کنند، ضعیف است. وی نقش خرده‌فروشان در بازار مصرف موادمخدر را کلیدی و اساسی دانست و گفت: گرچه پلیس با دانه درشت‌ها و قاچاقچیان عمده برخورد می‌کند، اما خرده‌فروشان نیز سهم زیادی در توزیع موادمخدر و به خصوص در دسترس قرار گرفتن آن دارند که باید جلویشان گرفته‌شود.

سردار زاهدیان با تأکید بر اینکه باید بتوانیم امنیت را در جامعه ارتقاء دهیم، ادامه داد: در همین راستا نیز باید با خرده‌فروشان برخورد جدی‌تری صورت بگیرد و به همین دلیل درخواست کردیم که افزایش مدت حبس این افراد و نیز تغییر محل نگهداری آنان در قانون پیش‌بینی شود.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا در مورد تغییر محل نگهداری خرده‌فروشان نیز گفت: درخواست ما این است که محل نگهداری خرده‌فروشان از زندان به اردوگاه منتقل شود؛ چراکه در اردوگاه هم دسترسی این افراد محدودتر است و هم می‌توان یکسری آموزش‌های خاص را به این افراد ارائه داد تا دیگر سراغ چنین اعمالی نروند، از طرف دیگر در اردوگاه می‌توان از ظرفیت این افراد برای کارآفرینی استفاده کرد که همین امر سبب می‌شود پس از آزادی افراد بتوانند دست به کار‌های دیگری بزنند.

وی در مورد اینکه آیا امکان نگهداری خرده‌فروشان در اردوگاه وجود دارد؟ گفت: در ماده‌۴۲ قانون مبارزه با موادمخدر آمده که به قوه‌قضائیه اجازه داده می‌شود که بخشی از محکومان مواد مخدر را به جای زندان در اردوگاه‌های خاص (با شرائط سخت و عادی) نگهداری کند. بنابراین با توجه به عنوان محکومان موادمخدر می‌توان این افراد را نیز به اردوگاه انتقال داد و این محل صرفاً برای معتادان متجاهر نیست.

سردار زاهدیان در مورد اینکه چه زمانی این اقدامات انجام خواهد شد، اظهارکرد: با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر درحال پیگیری این مسئله هستیم و امیدواریم به زودی اجرایی شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار