ایجاد یک هزار شغل از سوی بنیاد برکت در روستا‌های گرمسار و آرادان
کد خبر: 967874
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043ms
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۴:۲۲
در حال حاضر «بیکاری» و «پروژه‌های نیمه‌تمام» از جمله مشکلات جدی شهرستان‌های استان سمنان به شمار می‌آید. موضوعی که چند روز پیش هم از طرف استاندار سمنان مطرح و اعلام شده که به خاطر عدم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرستان‌های استان نرخ بیکاری در این نقطه از ایران افزایش یافته است.
سجاد مرسلی
سرویس ایران جوان آنلاین: در حال حاضر «بیکاری» و «پروژه‌های نیمه‌تمام» از جمله مشکلات جدی شهرستان‌های استان سمنان به شمار می‌آید. موضوعی که چند روز پیش هم از طرف استاندار سمنان مطرح و اعلام شده که به خاطر عدم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در شهرستان‌های استان نرخ بیکاری در این نقطه از ایران افزایش یافته است. اما حالا بنیاد برکت ستاد اجرایی امام (ره) با ورود به این مسئله قصد دارد با اجرای ۳۰۰ طرح اشتغالزایی در سال جاری یک‌هزار شغل در روستا‌های شهرستان‌های گرمسار و آرادان استان سمنان راه‌اندازی کند.

استان سمنان به خاطر قرار گرفتن در مسیر عبور بسیاری از زائران امام رضا (ع) از ظرفیت‌های بالایی در جهت اشتغالزایی برخوردار است. استانی که به گفته بسیاری از کارشناسان می‌تواند به یکی از قطب‌های مهم در حوزه گردشگری کشور تبدیل شود.
اما عدم توجه سرمایه‌گذاران به آن و وجود پروژه‌های نیمه تمام موجب شده تا آمار بیکاران سمنان افزایش یابد. حالا بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اعلام کرده قصد دارد در سال‌جاری ۳۰۰ طرح اشتغالزایی را با هدف ایجاد هزار شغل در روستا‌های شهرستان‌های گرمسار و آرادان استان سمنان راه‌اندازی کند. کاری که در ادامه ایجاد نهضت اشتغالزایی و تحقق سیاست‌های ابلاغی ستاد اجرایی در رفع محرومیت، توانمندسازی اقتصادی و توسعه عادلانه امکانات و فرصت‌ها در مناطق محروم و کم‌تر برخوردار کشور صورت می‌گیرد و امروز ۳۰۰ پروژه اشتغالزایی در قالب طرح اجتماع‌محور «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال برکت) با ظرفیت ایجاد یک‌هزار شغل در استان سمنان راه‌اندازی می‌شود. این تعداد طرح اشتغالزایی به‌طور مشخص در ۱۰۰ روستای شهرستان‌های گرمسار و آرادان به عنوان نقاط هدف ایجاد اشتغال بنیاد برکت تا پایان سال‌جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

اما از نظر میزان سرمایه‌گذاری برای پروژه‌های مد نظر باید گفت بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای ایجاد و راه‌اندازی ۳۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور مذکور بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی کرده است. این تعداد طرح اشتغالزایی با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های هر منطقه و در رسته‌های شغلی همچون دام سبک و سنگین، پرورش مرغ بومی، زنبور عسل، صنایع دستی، دانش‌بنیان و مشاغل خدماتی به بهره‌برداری می‌رسد. بر همین اساس سه تسهیل‌گر و یک مجری، فرآیند اشتغالزایی را در ۱۰۰ روستای شهرستان‌های گرمسار و آرادان آغاز کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود تمام یک‌هزار شغل پیش‌بینی شده تا پایان سال ۹۸ راه‌اندازی شود.

بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سال ۹۷ نیز ۱۱۳ طرح اشتغالزایی را با حجم سرمایه‌گذاری ۶۰ میلیارد ریال در استان سمنان اجرایی کرد که ایجاد ۴۰۰ شغل را در پی‌داشت. بیش‌تر این مشاغل در حوزه‌های کسب‌وکار‌های خرد و خانگی در ۵۸ روستای شهرستان‌های گرمسار و آرادان عملیاتی شده است. هم‌چنین بنیاد برکت در نظر دارد برای سال آینده علاوه بر افزایش تعداد شهر‌ها و روستا‌های تحت پوشش در استان سمنان، تعداد رسته‌های شغلی را به ۴۰ رسته برساند. لازم به ذکر است که در سال‌های اخیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از طریق واحد‌های زیرمجموعه خود بیش از ۴۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد کرده است. در همین زمینه، در سال گذشته ۸۱ هزار شغل به بهره‌برداری رسیده و امسال نیز راه‌اندازی ۱۰۰هزار شغل دیگر در دستور کار قرار دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار