اگر از اصول خود کوتاه آمدیم قطعا آسیب خواهیم دید
کد خبر: 967692
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043jw
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
آیت الله سید احمد خاتمی:
امام جمعه موقت تهران گفت: اگر مقاوم باشیم و تقوا پیشه کنیم، توطئه‌های دشمنان اثر نمی‌کند، چرا که ملت ما در این ۴۰ سال دیدند که توطئه‌ها، جنگ تحمیلی و کودتا‌ها را خداوند خنثی کرد.
سرویس سیاسی جوان آ‌نلاین: آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در نماز جمعه عبادی ـ سیاسی این هفته تهران اظهار داشت: در عرصه شعار نمانید؛ این خداباوری را در صحنه زندگی تان بیاورید.

وی افزود: علم یک چیز است و باور چیز دیگری است. باید باور را نسبت به خدا داشته باشیم و خدا باور باشیم.

امام جمعه موقت تهران همچنین عنوان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم ۷ توصیه دارند که توصیه دوم ایشان معنویت و اخلاق است. ایشان معنویت را به معنای برجسته کردن ارزش‌های معنوی از قبیل اخلاص ایثار، توکل و ایمان بر خود و جامعه می‌دانند؛ یعنی خود، خدا باور شویم و جامعه خداباور شود این عنصر اصلی یک جامعه اسلامی است.

وی با برشمردن چهار جلوه از جلوه‌های خدا باوری از قرآن کریم تصریح کرد: با خدا باشید تا بن بست نداشته باشید؛ آن‌هایی بن بست دارند که با خدا قهر هستند و با او ارتباطی ندارند چه فرد و جامعه که خدا باور شد برای او بس است هر چند مشکل طبیعی زندگی است.

خاتمی بیان کرد: راه برون رفت از سوی خدا برای مومن ایجاد می‌شود؛ ابتدای انقلاب کسانی می‌گفتند انقلاب به بن بست رسیده که امام راحل فرمودند شما به بن بست رسیدید؛ انقلاب اسلامی به بن بست نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه شما یاد خدا باشید و خدا هم یار شما خواهد بود، گفت: این وعده خدا را باور کنید؛ اگر مقاوم باشید و خسته نشوید و تقوا پیشه کنید هیچ یک از توطئه‌های دشمنان اثر نمی‌کند، ملت بزرگ ما در این چهل سال این وعده را دیدند و لمس کردند که توطئه جنگ قومیت‌ها، جنگ تحمیلی، کودتاها، حمله آمریکا به طبس و ده‌ها کد دیگر را خداوند خنثی کرد.

خاتمی تصریح کرد: اگر خسته شدید و از اصول خود کوتاه آمدید مطمئن باشید آسیب می‌ببینید، اگر در عرصه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اداری و خانوادگی بی‌تقوایی کردید آسیب می‌بینید؛ این‌ها باور‌های قرآنی است.

وی در خطبه‌های دوم نماز عنوان کرد: برای رسیدن به جامعه نمونه اسلامی توجه به رهنمود‌های امام راحل عظیم الشأن و مقام معظم رهبری برای دولتمردان سرمایه خوبی است؛ به ویژه رهنمود‌هایی که امسال مقام معظم رهبری به دولت و مردم گفتند.

خاتمی ادامه داد: قانون اساسی ما ظرفیت بسیار خوبی برای اداره جامعه دارد؛ دولتمردانی که آمده‌اند، با همین قانون اساسی کشور را اداره کردند و با همین قانون اساسی می‌شود کشور را اداره کرد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه تصریح کرد: رهبری در همین رابطه فرمودند حاشیه‌سازی نشود و معطل حاشیه نشویم؛ انتظار می‌رود که مسئولان خلاف این گفتار، حاشیه درست نکنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: برخی از مسئولان برای خودشان حاشیه درست نکنند و گرفتار نشوند چرا که با همین قانون اساسی می‌توان مملکت را به خوبی اداره کرد.

خاتمی با تاکید بر اینکه مبارزه با فساد در عرصه ساختاری و اجرایی یک ضرورت است، گفت: سرنوشت نظام ما به مبارزه با فساد گره خورده است. شهید مظلوم بهشتی سال ۵۸ فرمود که از مهمترین عوامل سقوط رژیم شاه فساد نظام اداری بود.

خطیب جمعه تهران در همین راستا بیان کرد: حالا که بحمدالله قوه قضاییه در مبارزه با فساد عزمش را جزم کرده و قوی وارد میدان شده خسته نباشید به آن‌ها بگویید و کمکشان کنید، آن‌ها را تایید کنید. قصه یک قوه نیست بلکه بحث سلامت نظام اداری کشور و در نهایت به سود نظام اسلامی و به سود هر سه قوه است.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار