اجرای 10 طرح مطالعاتی برای توسعه گردشگری استان اردبیل
کد خبر: 967602
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043iU
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
مدیرکل میراث فرهنگی استان اردبیل:
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: در راستای توسعه بخش گردشگری در استان با توجه به قابلیت‌ها و ظرفیت‌هایی که در این بخش وجود دارد برنامه‌ریزی شده تا 10 طرح و اولویت مطالعاتی در این بخش در استان اردبیل اجرا شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، نادر فلاحی در جلسه بررسی طرح‌های مطالعاتی گردشگری در اردبیل اظهار داشت: در راستای توسعه بخش گردشگری در استان با توجه به قابلیت‌ها و ظرفیت‌هایی که در این بخش وجود دارد برنامه‌ریزی شده تا 10 طرح و اولویت مطالعاتی در این بخش در استان اردبیل اجرا شود.

وی مدت زمان اتمام و تکمیل این طرح‌های پژوهشی را تا پایان امسال دانست و تصریح کرد: تمامی تحقیقات و پژوهش‌هایی که در قالب این طرح‌ها بر اساس مستندات تاریخی و کتابخانه‌ای بوده و تلاش می‌شود تا بتوانیم به شایستگی در این زمینه اقدام کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل افزود: مطالعه آمار گردشگران ورودی به استان از جمله اولویت‌ها بوده تا برنامه‌ریزی لازم برای افزایش ماندگاری گردشگران در استان فراهم شود و در این زمینه اقدامات لازم انجام شود.

فلاحی مطالعه الگوهای معماری برای طرح‌های بوم‌گردی در سطح استان بر اساس معماری بومی هر منطقه را از جمله این طرح‌ها و اولویت‌ها برشمرد و گفت: تمامی واحدهای بوم‌گردی در استان با استفاده از مصالح بومی ساخته می‌شود و این واحدها نقش و تاثیر به‌سزایی در جذب گردشگران دارد.

وی از شناسایی عوامل موثر در توسعه و موانع توسعه صنایع دستی استان و نیز اشتغال در این بخش در قالب طرح تحقیقاتی خبر داد و افزود: بررسی نقش و اثرات صنایع دستی در اقتصاد خانوارهای روستایی و عشایر و ارتباط آن با مهاجرت نیز در دستور کار است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل تصریح کرد: مطالعه در اثر باستانی شهر یئری، مستندنگاری بازی‌های بومی محلی استان، امکان سنجی فرصت‌های سرمایه‌گذاری موجود با محوریت توسعه گردشگری با علایق ویژه و تنوع بخشی به خدمات گردشگری، گردشگری سلامت و نیز آبدرمانی‌های استان نیز از جمله اولویت‌های پژوهشی است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار