آسیب‌های اجتماعی متاثر از فضای اقتصادی و معیشتی است
کد خبر: 967330
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043e6
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵
رئیس کل دادگستری استان اردبیل:
رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: پایه و اساس بسیاری از آسیب‌ها و مشکلات خانوادگی و تهدیدهای اجتماعی متاثر از فضای اقتصادی و معیشتی است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، سیدناصر عتباتی در جلسه شورای اداری استان اردبیل اظهار کرد: ما امروز با سنگین‌ترین هجمه به نظام خانواده و اجتماع روبرو هستیم که در حقیقت دشمنان ما می‌خواهند هویت و کارکرد خانواده‌های ما را زیر سوال ببرند و با تشدید ناهنجاری‌های اجتماعی انحراف و انحطاط ایجاد کنند.

وی خاطرنشان کرد: در سایه هماهنگی و همدلی مسئولان در استان فضای آرامی را در استان اردبیل به نسبت سال 96 شاهد هستیم به طوری که هیچ خبری از فراخوان برای ایجاد فضای ناامنی و آشوب نیست و در این دو سال فضای حاکم بر استان همراه با ارامش و همدلی بوده است.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل این استان را در زمره استان‌های امن کشور اعلام کرد و گفت: در کنار اصالت دینی و مذهبی مردم این خطه همکاری و هماهنگی همه نهادها و حضور به موقع مردم در صحنه‌های مختلف مانع از برخی تحرکات و ناامنی‌ها در استان شده و یک شرایط ایده‌آلی را در توجه به توسعه و رونق تولید شاهد هستیم.

عتباتی بیان کرد: دستگاه قضائی حتی جلوتر از دستگاه‌های اجرایی در حمایت از سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و صنعتگران ورود پیدا کرده و حمایت همه جانبه را از فعالان این حوزه به شکل سالم و با نیت خیرخواهانه رقم زده است.

وی افزود: ما امروز در یک جنگ نابرابر و ظالمانه وظیفه حفاظت و حراست از کیان نظام اسلامی را داریم و در این راستا در اعتلای استان اردبیل بیشتر از منابع دولتی باید به منابع بخش خصوصی تکیه شود.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل تصریح کرد: از سال 93 تاکنون در کمیته حمایت قضائی از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان استان به بیش از 400 پرونده واحدهای تولیدی و صنعتی دارای مشکل رسیدگی کردیم و با دستور قضائی بخش عظیمی از این موانع و مشکلا رفع شده است.

عتباتی یکی از این واحدها را واحد پلیمر اعلام کرد و گفت: به دنبال ورود این مجموعه به چرخه تولید سرمایه‌گذار این پروژه برای جبران اقدامات قضائی نسبت به جذب زندانیان برای اشتغال در این واحد اقدام کرده است.

وی ادامه داد: ما ضمن حمایت از فضای سالم اقتصادی از مدیران پاکدست و سختکوش در حمایت و همراهی از سرمایه‌گذاران پشتیبانی می‌کنیم و امیدواریم با جهاد مقدسی که در این زمینه در استان شروع شده اسباب اشتغال جوانان فراهم و آسیب‌های اجتماعی به حداقل برسد.

عتباتی ضرورت کاهش نظام بروکراسی را در صدور مجوزهای قانونی برای مشارکت سرمایه‌گذاران یادآور شد و تصریح کرد: با تلاش مدیریت سختکوش استان بخش عظیمی از معضلات و نگرانی خانواده‌ها قابل رفع است چرا که پایه و اساس بسیاری از اختلافات خانوادگی و تهدیدهای اجتماعی متاثر از فضی اقتصادی و معیشتی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: رونق تولید و اشتغال بزرگترین خدمت به نظام اسلامی و جامعه دینی است و انتظار می‌رود در سال مزین به رونق تولید ما با رصد و نظارت دقیق بتوانیم بخش عظیمی از موانع را از پیش روی سرمایه‌گذاران برداریم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار