هر ماه افتتاح یک ایستگاه مترو در پایتخت
کد خبر: 967263
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043d1
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۵
روز گذشته در مراسم افتتاح بخشی از مترو در خط ۷، شهردار تهران اعلام کرد هر ماه یک ایستگاه مترو در پایتخت افتتاح می‌کنیم. رئیس شورای شهر هم در همین مراسم گفت: با افتتاح هر خط مترو ۱۰ هزار شغل ایجاد می‌شود.
بیژن تنها
سرویس جامعه جوان آنلاین: پیروز حناچی در مراسم افتتاح رسمی ۵/ ۸ کیلومتر از بخش شرقی خط ۷ مترو اظهار داشت: برای خط ۶ در شرایط بحرانی و تحریم موفق شدیم اقدامات زیادی انجام دهیم و تجهیزات را بدون خرید مستقیم خارجی تأمین کنیم. افتتاح بخش‌های مختلف بخش ۷ با موفقیت حاصل شد و نقش مشاورین داخلی در این زمینه حائز اهمیت بود.

وی از برنامه‌ریزی‌های اولیه برای تبدیل میدان امام‌خمینی به توسعه قلمرو عمومی خبر داد و گفت: این مسئله در دستور کار قرار گرفته و به‌زودی گام‌های مؤثری در این زمینه برداشته می‌شود.

شهردار تهران با اعلام اینکه به‌زودی ایستگاه‌های جدید خط ۶ و ۷ را افتتاح می‌کنیم، گفت: موضوع حمل و نقل عمومی مسئله‌ای حاکمیتی است و شهرداری در حل آن تنها نخواهد بود و امیدواریم گره اتوبوس‌های تهران و واگن‌های باقیمانده را بتوانیم حل کنیم.

حناچی تصریح کرد: ما در رابطه با توسعه حمل و نقل عمومی قول‌هایی داده‌ایم و مؤمن سر قولش می‌ماند. برهمین اساس هر ماه یک ایستگاه افتتاح می‌کنیم و برنامه‌های جدیدی در این زمینه داریم.

رئیس شورای شهر تهران هم در همین مراسم با اشاره به اینکه با راه‌اندازی هر خط مترو می‌توانیم برای ۱۰ هزار نفر اشتغال ایجاد کنیم، گفت: درخواست شورای شهر ادامه روند ساخت مترو در پایتخت است. محسن هاشمی اظهار داشت: چهار دستگاه TBM یا دستگاه تونل‌کن در تهران برای توسعه مترو داریم که یکی از آن‌ها به اسلام‌شهر منتقل شده است. این دستگاه‌ها بسیار گران هستند و قیمتی حدود ۲۵ میلیون دلار دارند. وی افزود: به رغم اینکه این دستگاه‌ها روزانه می‌توانند ۱۵ تا ۲۵ متر تونل حفر کنند حتی یک متر این کار از طریق آن‌ها انجام نمی‌شود و لازم است از این سرمایه‌گذاری حتماً استفاده شود.

رئیس شورای شهر تهران بیان داشت: برای تهران ۱۲ خط مترو، ۴۶۰ کیلومتر مترو و ۲۵۶ ایستگاه در نظر گرفته شده و باید روند توسعه مترو ادامه یابد تا به این دستاورد برسیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار