جانبازان کارآفرین با رئیس اتاق بازرگانی دیدار کردند
کد خبر: 967079
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043a3
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۵
رئیس اتاق بازرگانی در دیدار با گروهی از جانبازان کارآفرین، از آمادگی خود برای رفع موانع موجود بر سر راه رونق فعالیت اقتصادی ایثارگران در سال حمایت از تولید خبر داد.
به گزارش جوان آنلاین به نقل از فاش نیوز، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران دیروز در دیدار با حمعی از جانبازان کارآفرین و فعال در عرصه اقتصادی خاطرنشان کرد: شما ایثارگران در دوران دفاع مقدس به قراری که با معبود داشتید به نحو احسن عمل کردید و هنوز هم بر سر قرار خود هستید و بسیاری از ما مسئولین به شما مدیون هستیم.

وی با اشاره به حضور جمعی از فعالان ویلچری ایثارگر در این نشست یادآور شد: این گونه نشست‌ها انسان را به تفکر وا می‌دارد؛ چرا که با وجود مشغله‌های کاری در بسیاری از اوقات از این موضوع غافل هستیم که برای انسان مهمتر از جان وجود ندارد، اما ایثارگران ما از آن هم گذشته اند.

رئیس اتاق بازرگانی در ادامه سخنان خود به شکل گیری تشکل کارآفرین و اقتصادی ایثارگران در تهران و برخی استان‌ها اشاره و اظهار داشت: در مورد فعالیت شما گفته شده است که یک تشکل صنفی است و توصیه من این است که شما به این موضوع بیشتر ورود کنید و تشکل خود را به سر و سامان برسانید. وقتی که وارد دایره فعالیت‌های اقتصادی شدید فعالان اقتصادی دیگری حضور دارند که با برگزاری جلسات ان شاالله گشایش جدیدی حاصل خواهد شد.

وی با بیان اینکه من دستور داده ام که این تشکل ایثارگری پا بگیرد و جلو بیاید، در خصوص نحوه حمایت از حضور ایثارگران در عرصه فعالیت اتاق بازرگانی تصریح کرد: من در اسرع وقت به معاونت "فاوا" (فناوری و اطلاعات) می‌گویم که با شما ملاقات و جلسات کاری بگذارند تا در واگذاری کارها، حتما اولویت اول متعلق به شما باشد؛ چرا که هر چقدر هم کاری انجام شود، ما از شما بیشتر خوشحال خواهیم بود، چون هم به شما مدیون هستیم و هم از شما تا کنون مغفول بوده ایم.
 
جانبازان کارآفرین با رئیس اتاق بازرگانی دیدار کردند

شافعی در ادامه سخنان خود با تمجید از ایثار و فداکاری‌های جانبازان سرافراز میهن اسلامی متذکر شد: متاسفانه مشغله‌ها و گرفتاری‌های روزمره باعث می‌شود که انسان در برخی از مواقع غافل شود، اما حضور شما در این عرصه برای ما و اتاق بازرگانی جز خیر و برکت چیزی نخواهد داشت، بلکه از فداکاری و ایثار شما ذره‌ای جبران شده باشد.

رئیس اتاق بازرگانی کشورمان با تاکید بر امنیت و آرامش کشور که حاصل خون هزاران شهید و ایثار و فداکاری‌های جانبازان، آزادگان، مدافعان حرم و خانواده‌های معزز شهدا در طول چهار دهه گذشته است اظهار داشت: ما باید در زمینه حضور ایثارگران در عرصه‌های اقتصادی کار‌هایی را انجام دهیم تا ایثارگران کارآفرین با حضور خود به رونق تولید و حمایت از اقتصاد کشور، دلسوزانه کمک و مساعدت کنند.

شافعی اضافه کرد: نگاه جامعه به شما این است که شما ایثارگران انسان‌های شریف و از جان گذشته‌ای هستید؛ این قداست مقبولیت ایجاد می‌کند و باعث قرابت و نزدیکی در اتاق بازرگانی با سایر تشکل‌ها خواهد شد و برای آینده شما به عنوان یک تشکل ایثارگری بسیار مهم خواهد بود و ما هر کاری را که برای شما بتوانیم با کمال میل و بدون منت انجام خواهیم داد.

شافعی، رئیس اتاق بازرگانی با استقبال از نظرات و پیشنهادات ایثارگران کارآفرین تاکید کرد: موافقت اصولی که به تشکل ایثارگران داده شده است مدت زمان محدودی دارد که زمان آن تمدید خواهد شد، اما باید در طی این مدت فعالیت خود را به سرانجامی برسانید؛ چرا که ما همانند هر سازمان، نهاد و وزارتخانه‌ای با محدودیت‌های قانونی و آئین نامه‌ای مواجه هستیم، اما امیدواریم در چارچوب قانون و با استفاده از آئین نامه‌های موجود، زمینه مساعدتری برای بهبود فعالیت ایثارگران در عرصه فعالیت اتاق بازرگانی فراهم شود و در این زمینه منتظر پیشنهادات و نظرات شما در این چارچوب هستیم.

در ابتدای این دیدار، یکی از موسسان انجمن جانبازان کارآفرین کشور ضمن معرفی جانبازان ویلچری حاضر، از مصوبه اتاق بازرگانی برای تسهیل در امر حضور ایثارگران در عرصه تولید و رونق اقتصادی کشور تقدیر و تشکر کرد و یادآور شد: با این مصوبه جانبازان کارآفرین کشور در این راستا اقداماتی انجام داده و پس از زحمات زیادی، این فعالیت‌ها به نتیجه مطلوب رسیده است.

یکی دیگر از جانبازان حاضر در این نشست با اشاره به حضور ایثارگران در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور، تلاش و جدیت آن‌ها را گره گشای مشکلات کنونی کشور دانست و تاکید کرد: جانبازان حاضر با توجه به شرایطی که از لحاظ جسمانی دارند و به سن میانسالی رسیده اند، اما با توجه به روحیه‌ای که دارند، همچنان در عرصه‌های مختلف فعال هستند.

جانبازان کارآفرین با رئیس اتاق بازرگانی دیدار کردند
 
وی افزود: محروم کردن جامعه از این گونه افراد، در واقع ظلم به جامعه و آیندگان است چرا که ایثارگران قشر بسیار بزرگی در جامعه هستند که نیاز است با توجه به شرایط کشور، در همه عرصه‌ها حضور داشته باشند تا نقش آن‌ها به خوبی دیده شود.

وی در پایان سخنان خود تاکید کرد: دوستان جانباز در هر کدام از عرصه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی صاحب نظر و فعال هستند و با توجه به شرایط حساسی که جامعه ما در حال حاضر در آن بسر می‌برد، این نیاز احساس شده است که در عرصه اقتصادی نیز حضور فعالی داشته باشند و بر این اساس به عنوان نمونه و نماینده‌ای از اقشار مختلف ایثارگران که همانند سایر اقشار با مسائل و مشکلات اقتصادی دست به گریبان هستند، در این نشست حضور پیدا کرده اند.

این جانباز ویلچری در این نشست خواستار تسهیل در صدور کارت بازرگانی برای ایثارگران و حمایت از مصوبه اخیر دولت در خصوص واردات خودرو برای جانبازان بالای ۷۰ درصد از سوی اتاق بازرگانی شد.

در ادامه این نشست نیز یک جانباز نخاعی از گردن که با وجود وضعیت دشوار جسمی در این نشست حضور یافته بود، آمادگی تشکل متبوع خود را برای ارائه آمار و اطلاعات مرتبط با جامعه ایثارگری با اتاق بازرگانی را اعلام کرد و گفت: مجموعه ایثارگری به خاطر مشکلات اقتصادی، مجبور به تحمل بسیاری از مسائل است و در این چارچوب نیز متحمل خسارت‌هایی نیز شده است.

وی با اشاره به نرم افزار تهیه شده در خصوص اطلاعات مربوط به جامعه ایثارگری، بهره گیری از آن را برای اتاق بازرگانی در خصوص تصمیم گیری‌ها مثبت ارزیابی کرد و متذکر شد که از لحاظ نرم افزاری و آموزشی، این آمادگی وجود دارد که در صورت احساس نیاز، اطلاعات لازم برای آشنایی با جامعه هدف را به فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی ارائه دهیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار