ارسال بیش از 2 میلیون اثر به جشنواره نوجوان خوارزمی
کد خبر: 966962
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043YA
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۷
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: در این جشنواره شرکت و بیش از 2 میلیون و 100 هزار نفر آثار خودشان را به جشنواره ارسال کردند.

 

خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،علیرضا کمره‌ای در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره نوجوان خوارزمی اظهار کرد: قریب به 44 میلیون و 500 هزار نفر رشته در این جشنواره شرکت و بیش از 2 میلیون و 100 هزار نفر آثار خودشان را به جشنواره ارسال کردند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: پژوهش کلیدی‌ترین عنصر در نظام آموزشی مطابق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، در جامعه‌ به دنبال این هستیم دستان دانش‌آموزان به کار برود، بخش دست‌سازه‌های جشنواره ارزشمند است تا یادگیری خودشان را از این طریق نشان دهند.

وی افزود: نظام آموزشی ما هم در این حوزه برنامه دارد و به این سمت حرکت خواهد کرد‌ تا دانش‌آموزان بتوانند بین آموخته‌هایشان و دنیای واقعی ارتباط برقرار کنند و دست به تولید بزنند.

کمره‌ای تصریح کرد: حوزه ادبیات از ضروری‌ترین و غنی‌ترین حوزه‌هاست و 34 درصد شرکت‌کنندگان جشنواره هم در این حوزه بودند و جز ضرورت‌هایی است که همه باید به آن بپردازند و هرچه دانش‌آموزان بیشتری در این حوزه ورود می‌کنند دانش‌آموزان فرهیخته‌تری خواهیم داشت.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: در حوزه زبان خارجی هم فعالیت‌ها ارزشمند است و این افراد تشنه برقراری ارتباط با جاهای مختلف دنیا هستند.

وی بیان کرد: در حوزه فعالیت‌های آزمایشگاهی که یکی از مهمترین بخش‌هاست نیز مشارکت خوبی داشتیم و این حوزه باید مدام رو به رشد باشد و این جزء حوزه‌های کلیدی است.

کمره‌ای در ادامه مطرح کرد: بازارچه‌های کسب و کار که رویکرد اصلی جشنواره بوده یکی دیگر از بخش‌های اصلی در این دوره از جشنواره است و 73 درصد مدارس کشور در دوره متوسطه اول این رخداد مهم و کلیدی را در سطح مدارسشان تجربه کردند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: چراغی که روشن شده و روز به روز پرنورتر می شود باید هرچه پیش می‌رویم شعله‌ورتر و جشنواره خوارزمی هم باید تبدیل به مهترین رویداد در تأمین جریان یادگیری شود.

وی گفت: مگر در آموزش و پرورش به دنبال چیزی غیر این هستیم که دانش آموزان را با حوزه کار و دنیای بیرونی با آموخته های علمی شان آشنا کنیم تا آن‌ها بتوانند ارتباط و پیوند برقرار کنند و این جشنواره بهترین بستر برای این موضوع بوده است.

کمره‌ای در پایان خاطرنشان کرد: استان اصفهان اثر خوبی را در این جشنواره گذاشت و تبدیل به یک نقطه عطفی برای پیشرفت رو به جلو خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار