خودزنی به سبک داورزنی؛ والیبال او را می‌خواهد
کد خبر: 966890
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043X0
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
در هفته دولت قرار داریم و بدنیست نگاهی به دولتمردان ورزش دانسته باشیم تا ببینیم وزارت ورزش چقدر توانسته همراه و همگام با برنامه‌های دولت تدبیر و امید حرکت کند و آیا پیشترفتی داشته یا درجا زده است.
سیدرضا فیض آبادی
عمرانی؛ افتتاح چندباره طرح‌های نیمه تمام!
در بعد عمرانی علیرغم هیاهوی زیادی که وزارت ورزش داشته اتفاق خاصی نیفتاده و بسیاری از سوله‌هایی که تحت عنوان ورزشگاه هر هفته و یا با سفر رییس دولت یا سفر‌های وزیر و معاونین ورزش انجام میشود تکراری و چه بسا یک طرح دوسه بار افتتاح شده باشد، ولی هنوزهم تکمیل نشده است!

بیش از ۲ هزار پروژه نیمه تمام داریم که از ده تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و این طرح‌های نیمه تمام بعد از ریاست مهندسی هاشمی طبا روی هم تلمبار شده تا به اینجا رسیده است.

در بعد همگانی و بعد از شکستن حصار بسته نظامی در ورزش همگانی که طی بیش از یک دهه بیشتر به فدراسیون خصوصی تبدیل شد تا همگانی حرکتی پر هیاهو را شاهدیم، ولی ورزش همگانی ما در حد بسیار پایینی است و اینکه آمار می‌دهند ۱۴درصد و ۱۹درصد و یا ۳۰ درصد مردم ورزشی تندرستی می‌کنند حدس وگمان است پس در خوشبینانه‌ترین حالت و اگر همه ورزشکاران حرفه‌ای را هم اضافه کنیم ۴ تا ۶ درصد مردم ورزش همگانی می‌کنند که بخش اعظم آن ربطی به فدراسیون همگانی و وزارت ورزش ندارد '

افشین ملایی سرپرست فدراسیون همگانی حرکتی پر شتاب را آغاز کرده و بنظر راه را درست می‌رود و یا حداقل مثل یک دهه گذشته تفکر خشک و بسته بر ورزش همگانی حاکم نیست و اگر ملایی بتواند در انتخابات شرکت کند ثابت کرده که توان راه اندازی جریان درست فرهنگ سازی ورزش همگانی را بلد است.

برسیم به بانوان که خوشبختانه فدراسیون‌ها با تلاش خود ورزشکاران بانو پیشرفت خوبی را دارند و این پتانسیل نهفته در ورزش بانوان بروز داده شده و هر روز شاهد افزایش روز افزون ورزش بانوان هستیم'.

اما در بحث قهرمانی و حرفه‌ای و از زمان رفتن نصرالله سجددی که هیچ انعطافی نداشت و نیروی دافعه داشت تا جاذبه محمدرضا داورزنی با تفکری جدی و برنامه محور و با شناخت از تمام زوایا

یک نظم و نظامی را به فدراسیون‌ها و ورزش قهرمانی داده است. برگزاری مجمع عمومی و انتخاباتی و اجرای تمام تعهدات فدراسیون‌ها در کنار حمایت از تیم‌ها در مسابقات جهانی و آسیایی آنهم با وجود این همه کمبود منابع در سخت‌ترین سال‌های اقتصادی کشور هنری است که داورزنی با تجربه مدیریت سی ساله در ادارات کل ' فدراسیون‌ها و باشگاهداری از خود بروز داده و توانسته تمامی کارشناسان وزارت را در فدراسیون‌ها بکار گیرد و این خود برگ برنده‌ای برای ورزش و برای ورزشی‌ها محسوب می‌شود.

دو بازوی بزرگ داورزنی یعنی دفتر استعدادیابی و قهرمانی قویترین و فعالترین بخش‌های دستگاه ورزش است
در بخش قهرمانی و حرفه‌ای و باشگاه‌ها علی رغبتی یک ستون محکم و قابل اتکا برای شا لوده ورزش کشور است که داورزنی با اعتماد و اتکا به افرادی مثل رغبتی ثمره آن را دارد می‌بیند و البته ورزش کشور از این مدیریت و تفکر درست سود می‌برد.
برای بخش استعدادیابی هم امسال دوباره المپیاد استعداد‌های برتر را با محوریت احمد سعادتمند آغاز کرده و باید منتظر خروجی آن که در ۹۲ رشته بانوان و آقایان در سراسر کشور طی یکماه برگزار می‌شود باشیم'.

اما داورزنی یکی دو بار خود را وسط معرکه‌ای انداخته که از وی بعید بود اینگونه بی گدار به آب زدن.
اینکه داورزنی از مجموعه،عهده وزارت دفاع کند عالی است، اما نه به قیمت سکوت دیگران و پناه گرفتن مستعمل کم کار در وزارت و فدراسیون‌ها
وقتی داورزنی با آن همه تجربه دست به خودزنی و بی تجربگی می‌زند و از افراد با تجربه اطراف خود هم کمک نمی‌گیرد این می‌شود که یک هفته مانده به هفته دولت ایشان را تحریک می‌کنند که برود جلو دوربین و کنفرانس خبری گزینشی با برخی افراد خاص که از ناحیه خود وزارت این جریان آب می‌خورد همین می‌شود که همه بار منفی دستگاه ورزش را روی دوش وی می‌اندازند و او را وارد جریانی می‌کنند که بدهی‌ها و مشکلات باشگاه‌های سرخابی را هم باید ناخواسته جوابگو باشد '.
اما می‌خواهیم یک اشاره کنیم به آینده که تصمیم گیری برای داورزنی را کمی آسانتر کند.
والیبال براری ادامه روند حضور خود در سطح اول جهان دوباره خود او را صدا میزند'
ظرف وزارت ورزش هم برای افرادی مثل داورزنی که عادت به کار کار اجرایی دارند نه ستادی ناهمگون است؛ بنابراین هرچه هست موج سوم حرکت والیبال با داورزنی میسر است فعلا و در حال حاضر برای حرکت رو به جلو والیبال بهتر از داوزنی نداریم '
آقای داورزنی! لطفا اگر به والیبال رفتید باند و باند بازی و تمامیت خواهی‌های دو سه گروه را در این ورزش از بین ببرید
والیبال را از وجود افرادی که اصرار بر حضور مربیان خارجی تحت هر شرایطی دارند را پاک کنید' یکی از بزرگان تیم ملی می‌گوید: ما اگر با هم باشیم (منظور بازیکنان والیبال) با هر مربی چه ایرانی و چه خارجی نتیجه مورد نظر را می‌گیریم، ولی برخی دوستان اصرار دارند حقوقی ۱۵ هزاری دلار به اضافه بقیه مخلفات را به مربی خارجی بدهند، ولی اگر یک دهم آن را بگوبیم به مربی ایرانی بدهند زورشان می‌آید'، چون قرار داد مربی خارجی راه در رو دارد و می‌توان از گوشه و کنار آن برای مواردی خاص زد، ولی مربی ایرانی پولی نمی‌گیرد که برخی به لفت و لیس خود برسند.
آقای داورزنی، لطفا این فرصت طلب‌ها را دور بریزد و این باند بازی‌ها را از والیبال جمع کنید البته اگر واقعا خیال آمدن به والیبال را دارید که به طور قطع و یقین همین است!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار