پهلوان زاده: تابعیت "سوپراستادبزرگ شطرنج ایران" شایعه است
کد خبر: 966886
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043Ww
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۳
گفت وگوی " جوان آنلاین" با رئیس فدراسیون شطرنج
تغییر تابعیت در برخی رشته‌های ورزشی به یک امری معمول و ساده تبدیل شده و ورزشکاران نخبه کشورمان پس از درخشش در رده‌های بین المللی قید تیم ملی را می‌زنند و به راحتی بدون هیچ توجیهی ملیت کشور‌های دیگر را می‌پذیرند. شطرنج از جمله رشته‌هایی که در این باره ید طولایی دارد و بسیاری از ملی پوشان ما با تابعیت از دیگر کشور‌ها زیر پرچم آن‌ها مسابقه می‌دهند. چند روزی است بحث تابعیت یکی دیگر از استادان بزرگ شطرنج کشورمان شنیده می‌شود که فدراسیون شطرنج را تحت شعاع قرار داده است.
سرویس ورزشی جوان آنلاین – وحید صابری: مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج در گفت وگو با " جوان انلاین" درباره تغییر تابعیت علیرضا فیروزجا گفت: اصلا بحث تابعیت نیست. فیروزجا با یک تیم فرانسوی بنام شهرداری شارتر قرارداد دارد و برای اینکه بتواند راحت‌تر به آنجا سفر کند مجبور است برای اقامتش ویزا بگیرد و تا آنجا که می‌دانم قرارداد او چهار ساله است پس بحث تابعیت اصلا مطرح نیست وگرنه او یکی از بهترین شطرنج بازان ایران است که به تازگی ماه گذشته توانست عنوان سوپر استاد بزرگ شطرنج را کسب کند و برای کشورمان افتخارآفرین باشد.
 
پهلوان زاده: تابعیت
وی در ادامه افزود: بازیکنانی مثل فیروجا از سرمایه‌های ملی ما محسوب می‌شوند و با ۱۶ سال سنی که دارد حالاحالا‌ها باید برای کشورمان مقام  و افتخارکسب کنند. برنامه فیروزجا فقط گرفتن اقامت چهار ساله است. اقامت هم نوعی ویزا به حساب می‌آید و با تغییر تابعیت کاملا فرق دارد.
رئیس فدراسیون شطرنج خاطر نشان کرد: من، چون خودم روی این مباحث خیلی حساس هستم شخصا این موضوع را از خود فیروجا پیگیری کردم و او اطمینان داد که فقط برای اقامت مجبور به این کار شده و قرار است طی چند روز آینده به فرانسه برود و بعد از یک هقته برای شرکت در اردوی تیم ملی برای مسابقات جام جهانی روسیه به ایران باز گردد. فیروزجا در فهرست تیم چهار نفره ایران برای جام جهانی است و قطعا با توجه به شرایط سنی و جایگاهی که دارد هیچ وقت تغییر تابعیت نمی گیرد که از ایران برود و برای کشورهایی چون فرانسه مسابقات دهد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار