«شهریور» پرتلفات‌ترین ماه تصادفات در سال
کد خبر: 966582
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043S2
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
با مرگ روزانه 60 نفر
بر اساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی هر سال مربوط به شهریورماه است

بر اساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی هر سال مربوط به شهریورماه است به نحوی که در 10 سال گذشته 19 هزار و 992 نفر تنها در ماه شهریور جان خود را از دست داده‌اند.

 با توجه به افزایش حجم سفرها در آخرین ماه فصل تابستان و بالا رفتن میزان تردد در جاده‌های کشور، آمار حوادث رانندگی و تلفات ناشی از آن نیز در این ماه افزایش می‌یابد، آنچنان که در ماه‌های شهریور 10 سال گذشته (1388 تا 1397) 19 هزار و 992 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم 10.7 درصد از کل تلفات رانندگی این سال‌ها را در برمی‌گیرد.

مطابق آمارهای موجود، در میان ماه‌های شهریور 10 سال اخیر، بیشترین آمار تلفات حوادث رانندگی در سال 1389 با 2 هزار و 449 نفر و کمترین آن در سال 1395با یک‌هزار و 711 نفر گزارش شده است.

بر اساس این آمار هر چند از سال 1389 تا سال 1395 به طور تقریبی شاهد کاهش تلفات حوادث رانندگی در شهریور بودیم؛ اما متاسفانه این آمار طی دو سال اخیر با افزایش مواجه بوده و رقم تلفات در شهریور ماه سال گذشته به یک‌هزار و 863 کشته رسیده است.
 

مرگ روزانه 60 نفر در تصادفات شهریور سال گذشته

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور، بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که میانگین مرگ روزانه افراد در حوادث رانندگی شهریور ماه از ایام نوروز نیز بیشتر است. به عنوان نمونه در سال گذشته (1397)، یک‌هزار و 109 نفر در حوادث رانندگی نوروز جان باختند که میانگین روزانه آن برابر با 55.4 نفر گزارش شده؛ این در حالی است که آمار تلفات شهریور ماه همان سال یک‌هزار و 863 نفر یعنی روزانه 60 نفر بوده است.
 

 113 کشته و 1899 مصدوم در شهریور سال گذشته در آذربایجان شرقی

 در شهریور ماه سال گذشته 97 تعداد 113 نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با سال گذشته در همین مدت که 92 نفر بود حدود 23 درصد افزایش یافته است.

همچنین در شهریور سال‌جاری یک‌هزار و 899 نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حدود 10 درصد افزایش نشان می‌دهد.
 

شهریور پرتصادف‌ترین و به دنبال آن پرتلفات‌ترین ماه سال 

بنا به آنچه آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور نشان می دهد فصل تابستان و به‌ویژه ماه شهریور پرتصادف‌ترین و به دنبال آن پرتلفات‌ترین ماه سال است و این موضوع حداقل در 10 سال گذشته ثابت بوده است. این ماه همواره رقم قابل توجهی از تلفات حوادث رانندگی را به خود اختصاص می‌دهد و تعداد تلفات آن بیش از ماه‌های دیگر سال است.

بر همین اساس با توجه به نزدیک بودن ماه شهریور و تعطیلات نیمه دوم این ماه، سازمان پزشکی قانونی به همه هموطنان توصیه می‌کند در صورت سفر حتماً نکات ایمنی و توصیه‌های لازم را حین رانندگی و در طول سفر مورد توجه قرار دهند تا ضمن مدیریت سفر خود با توجه به پیش‌بینی ترافیک پرحجم در جاده‌ها، از هرگونه حادثه احتمالی پیشگیری کنند.

برچسب ها: تلفات ، پزشک ، تبریز
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار