میراث فرهنگی پاسخگو نیست
کد خبر: 965636
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043Cm
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
امضاء متن اعتراضی به عدم بازگشایی موزه مطبوعات آذربایجان
اهالی رسانه شهر تبریز همزمان با گرامیداشت روز خبرنگار متن اعتراضی در خصوص کم‌کاری صورت گرفته در رابطه با عدم راه‌اندازی موزه مطبوعات آذربایجان را امضا کردند.

اهالی رسانه شهر تبریز همزمان با گرامیداشت روز خبرنگار متن اعتراضی در خصوص کم‌کاری صورت گرفته در رابطه با عدم راه‌اندازی موزه مطبوعات آذربایجان را امضا کردند.

این در حالیست که از امضای تفاهم‌نامه موزه تا امروز بیش از یک دهه گذشته و با وجود مرمت بخش‌های زیادی از خانه تاریخی حریری، همچنان شاهد فعالیت جدی از سوی سازمان میراث فرهنگی استان در این خصوص نیستیم.
 

 

دو سال قبل همزمان با روز خبرنگار، با امضاء تمبر یادبود آغاز تجهیز موزه، بارقه‌های امید در دل اهالی مطبوعات در رابطه با مستند شدن بیش از یکصدسال فعالیت رسانه‌ای در شهر تابیدن گرفت.

جبارزاده استاندار اسبق در آن مراسم، تکمیل موزه را خواستار شده بود. یک‌سال پس از آن خدابخش استاندار سابق نیز در روز خبرنگار بر لزوم بازگشایی موزه تا شهریور سال قبل تاکید کرد. اتفاقی که تا امسال و تغییر مدیریت ارشد استان شاهد آن نبودیم.

امسال پورمحمدی استاندار جدید آذربایجان‌شرقی بعد از امضاء این لوح که خود اثری تاریخی شده است نیز بر بازگشایی موزه و تسریع این روند تاکید کرد و سازمان میراث فرهنگی را مکلف کرد تا سه ماه آینده موزه را راه‌اندازی و بازگشایی کند.
 

 

با وجود همراهی مجموعه‌داران خیرخواه و همراهی اهالی رسانه، کلاف سردرگم موزه مطبوعات همچنان پابرجاست.

با این وجود تا سه ماه آینده منتظر اقدامات عملی کارساز در رابطه با تولد موزه مطبوعات در استانی که داعیه دار فعالیت‌های رسانه‌ای در کشور است می‌مانیم.

در این متن که به امضا، فعالان رسانه‌ای و اعضای انجمن صنفی روزنامه‌نگاران آذربایجان‌شرقی رسید آمده است: میانه‌های مردادماه، یادآور سالگرد انقلاب مشروطه و روز خبرنگار است و این دیار به عنوان خاستگاه مشروطه، شاهد اثربخشی رسانه‌ها در تحولات عمیق اجتماعی بوده و داعیه‌دار ایستادگی پای کلمات و تصاویر است.

فعالان مطبوعاتی و اهالی رسانه در آذربایجان و شهر تبریز همواره با تمام توان حامی میراث میهن بوده‌اند؛ از این رو شهر اولین‌های ایران زمین، شایسته داشتن مکانی برای معرفی دارایی‌های تاریخی خود همچنین تلاش برای ساختن فرداهایی روشن‌تر است.
 

 

رویای موزه‌دار شدن مطبوعات آذربایجان را یک‌ دهه بعد از عقد تفاهم‌نامه، گردآوری اسناد و همراهی همدلانه مردم و مجموعه‌داران، همزمان با روز خبرنگار یادآور می‌شویم.

حالا که فعالان رسانه‌ای شهرمان با تمام توان برای تولد این موزه ارزشمند ایستاده‌اند، تکمیل و راه‌اندازی موزه مطبوعات آذربایجان در محل خانه تاریخی حریری را خواستاریم.

اهالی رسانه هنوز چشم به راهند…

برچسب ها: موزه ، رسانه ، مطبوعات
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار