آلوده‌ها نگران آلودگی
کد خبر: 965149
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00434v
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۷
شاهزاده چارلز، ولیعهد بریتانیا نسبت به وضعیت نگران‌کننده محیط‌زیستی کره زمین هشدار داده است. این در حالی است که نه تنها میزان آلودگی لندن از میانگین کل اتحادیه اروپا بالاتر است بلکه سازمان ملل به بریتانیا و همپیمان‌هایش در این زمینه هشدار داده است.
ابراهيم مشيريان
سرویس جامعه جوان آنلاین: از دسامبر سال ۲۰۱۵ که موافقتنامه جهانی تغییرات آب‌و‌هوایی در پاریس امضا شد، مذاکره‌کنندگان بیشتر وقت خود را صرف جر و بحث درباره قواعد و مقررات این موافقتنامه کردند و از دستیابی به یک توافق عاجز ماندند. ولیعهد بریتانیا اخیراً طی سخنرانی در ضیافتی برای وزیران خارجه کشور‌های مشترک المنافع گفت: «نظر قاطع من این است که ۱۸ماه آینده نشان خواهد داد توانایی ما برای نگه داشتن تغییرات آب و هوایی در سطحی که بقای ما را امکان‌پذیر سازد و نیز برگرداندن طبیعت به توازن لازم تا چه اندازه است.»
میزان آلودگی هوا در لندن، پایتخت انگلیس به دنبال اندازه‌گیری کیفیت هوا در خیابان کنزینگتون واقع در منطقه مرکزی این شهر، مجدداً مطرح شده است.
به گزارش تهیه‌شده توسط محققان آلودگی هوا در کینگز کالج لندن، میزان غلظت دی اکسید نیتروژن در این شهر که موجب آلودگی هوا می‌شود، امسال به بیش‌تر از محدوده مجاز تعیین شده از سوی اتحادیه اروپا افزایش یافته است. براساس داده‌های پلتفرم دوستان سیاره زمین (Friends of the Earth) که یک گروه پیشگام طرفدار محیط‌زیست در بریتانیاست، آلودگی هوا در این کشور سالانه موجب وقوع حدود ۴۰ هزار مورد تولد زودرس می‌شود. حالا ولیعهد بریتانیا با چشم‌پوشی از این اطلاعات، هشدار جهانی صادر کرده است!
دبیرکل سازمان ملل هم سال گذشته از اتحادیه اروپا و به‌خصوص انگلیس خواست، به وظایف خود علیه تغییرات آب و هوایی عمل کند.
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد از کشور‌های عضو اتحادیه اروپا خواست، به سرعت خود در مبارزه با تغییرات اقلیمی بیفزایند.
او در نامه‌ای به دونالد تاسک، رئیس شورای اتحادیه اروپا نوشت، اتحادیه اروپا باید هدف کاهش ۵۵درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال ۲۰۳۰ نسبت به سال ۱۹۹۰ را سرلوحه خود قرار دهد. تاکنون برای کاهش ۴۰درصدی انتشار این گاز‌ها تلاش می‌شد، در حالی که رقم درخواستی گوترش به مراتب بالاتر از این ۴۰درصد است. دبیرکل پرتغالی سازمان ملل تأکید کرد، از اتحادیه اروپا انتظار دارد که پرچم‌دار مبارزه با تغییرات آب و هوایی باشد. او گفت، سقف گرمایش کره زمین در مقایسه با دوران پیشا صنعتی باید حداکثر ۵/ ۱ درصد باشد.
اجلاس ویژه شرایط آب و هوایی هم به دعوت آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در ۲۳ سپتامبر در نیویورک برگزار خواهد شد.
آقای گوترش گفته است، می‌خواهد تنها کشور‌هایی در این اجلاس شرکت کنند که می‌توانند پیشنهاد‌های باارزشی برای بهبود برنامه‌های ملی‌شان در جهت کاهش دی اکسید کربن ارائه دهند. ولی اتفاق واقعاً مهم، بیست و ششمین کنفرانس تغییرات اقلیمی است که در پایان سال ۲۰۲۰ احتمالاً در بریتانیا برگزار خواهد شد. دولت بریتانیا تلاش می‌کند که در دنیای پس از برگزیت (خارج شدن بریتانیا از اتحادیه اروپا) از تشکیل این کنفرانس استفاده کند تا نشان دهد این کشور اراده زیادی برای تغییرات محیط‌زیستی در جهان دارد. همانطور که فرانسه از پروپاگاندای دیپلماتیک خود برای حصول توافق در کنفرانس پاریس استفاده کرده بود. هر دوی این کشور‌ها در حالی این دو همایش را میزبانی خواهند کرد که خودشان متهمان ردیف اول آلودگی هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار