امضای تفاهم همکاری دانشگاه تبریز و دانشگاه المستقبل عراق
کد خبر: 963978
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042m2
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
دانشگاه تبریز و دانشگاه المستقبل عراق در راستای گسترش همکاری‌های بین‌المللی تفاهم‌نامه همکاری آموزشی و پژوهشی مشترک امضا کردند.

این تفاهم نامه همکاری مشترک بیشتر به منظور تبادل تجربیات علمی و آموزشی و فراهم آوردن گسترش ارتباطات در راستای توسعه تحقیقات مشترک در حوزه‌های مختلف با استفاده از ظرفیت‌های طرفین بین دو دانشگاه به امضای اصغر عسگری معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز و فلاح حسن حسین الخفاجی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه المستقبل عراق رسید.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز با اشاره به‌ سابقه دیرین‌دانشگاهی شهرتبریز و در این میان ظرفیت‌های بالای علمی و آموزشی دانشگاه تبریز اظهار داشت: شهر تبریز مهد تمدن تولید علم و فناوری بوده و هست، به طوریکه حدود 8۰۰ سال پیش دانشگاه بین المللی به نام ربع رشیدی در این شهر وجود داشت که در آن دانشجویان و علمای زیادی از سراسر جهان مشغول به تحصیل بودند و دانشگاه تبریز نیز در امتداد این دانشگاه آغاز به کار کرده است.

 اصغر عسگری در ادامه توسعه همکاری های بین المللی و قرارگرفتن در جمع دانشگاه های برتر دنیا را از جمله راهبردهای کلان این دانشگاه برشمرد و یادآور شد: این دانشگاه در حال حاضر با 8 دهه فعالیت درخشان و با داشتن بیش از ۲۱ دانشکده، چندین پژوهشکده و گروه پژوهشی، قطب علمی، ۸۰۰ نفر عضو هیات علمی و بیش از 24 هزار  نفر دانشجو و نیز به دلیل  قرابت جغرافیائی و سهولت دسترسی به کشور عراق آماده توسعه هر گونه همکاری  به ویژه اجرای طرح‌های پژوهشی، انتقال تجربیات علمی، پذیرش دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی است.

وی در بخش دیگر سخنان خود برگزاری دوره های دانش افزایی زبان فارسی، برپایی کارگاه های آموزشی و دوره های تحصیلات تکمیلی، تبادل استاد و دانشجو، پذیرش اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه المستقبل در قالب فرصت مطالعاتی را از جمله مفاد این تفاهم نامه همکاری مشترک عنوان کرد.

فلاح حسن حسین الخفاجی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه المستقبل عراق نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه دانشگاه المستقبل با توجه به نوپا بودن، نیازمند استفاده از تجربیات و انتقال دانش از دانشگاه های بزرگ، مهم و تاثیرگذاری چون دانشگاه تبریز است، تصریح کرد: این تفاهم نامه همکاری مشترک نیز در راستای تحقق بخشیدن به این امر مهم منعقد می شود.

وی اضافه کرد: با عملیاتی شدن مفادهای این تفاهم نامه همکاری در آینده نزدیک شاهد گسترش توسعه همکاری ها و به ویژه بهره‌مندی دانشگاه المستقبل عراق از تجربیات تولید علم و فناوری دانشگاه تبریز خواهیم شد.

به گفته وی برگزاری کارگاه های آموزشی برای اساتید این دانشگاه، استفاده  اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه المستقبل از امکانات  و ظرفیت های آموزشی و پژوهشی دانشگاه تبریز در قالب فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت برای ارتقاء و بهبود تولید علم و فناوری دانشگاه المستقبل عراق ضروری است.

برچسب ها: دانشگاه ، تبریز ، عراق
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار