انجام ۸۰۰ طرح اشتغالزایی جدید توسط بنیاد برکت در مازندران
کد خبر: 962797
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042Sz
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۷
مازندران از جمله استان‌هایی است که به‌رغم بهره‌مندی از منابع و ظرفیت‌های بسیار از جمله جنگل، دریا، کوه، نیروگاه و صنایع مختلف که می‌توانند زمینه‌ساز مشاغل زیادی باشند، اما از درد بیکاری رنج می‌برد
محمدرضا هادیلو
سرویس ایران جوان آنلاین: مازندران از جمله استان‌هایی است که به‌رغم بهره‌مندی از منابع و ظرفیت‌های بسیار از جمله جنگل، دریا، کوه، نیروگاه و صنایع مختلف که می‌توانند زمینه‌ساز مشاغل زیادی باشند، اما از درد بیکاری رنج می‌برد و این مسئله به یکی از دغدغه‌های جوانانش تبدیل شده است. بر همین اساس و در جهت کاهش نرخ بیکاری در استان، مدیرعامل بنیاد برکت ِستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با سفر به مازندران، از در دستور کار قرار گرفتن ایجاد ۸۰۰ طرح اشتغالزایی در این استان خبرداد.

با گذری به بازار کار به خوبی مشخص می‌شود، به همان میزانی که فضای اشتغال کشور نسبت به دهه‌های گذشته دچار تحولات اساسی شده، به همان میزان هم دچار آسیب‌های جدی شده است. امروز جوانان جویای نام هستند و این مسئله باعث شده تا گرایش به فعالیت در برخی رشته‌ها بسیار بالا و در برخی مشاغل، پایین بیاید. اما حالا بنیاد برکت ِستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در نظر دارد با ایجاد مشاغل مرتبط با نیاز‌های منطقه گام بزرگی در پایین آوردن نرخ بیکاری در جامعه بردارد.

رفع بیکاری با مشاغل خرد و خانگی

روز گذشته بود که با سفر مدیرعامل بنیاد برکت ِستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به مازندران، ایجاد ۸۰۰ طرح اشتغالزایی در این استان در دستور کار قرار گرفت. در همین رابطه مهندس جعفری گفت: «بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تاکنون ۳۰۰ طرح اشتغالزایی در شرق مازندران ایجاد کرده، هم‌چنین ۵۹۰ طرح اشتغالزایی اجتماع محور را با اعتباری بالغ بر ۴۵۰ میلیارد ریال در شهرستان‌های نکا، گلوگاه و بهشهر به بهره‌برداری رسانده است.»

وی افزود: «برای امسال نیز ایجاد ۸۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور با ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار در سه شهرستان مذکور به علاوه شهرستان سیمرغ که به دلیل جاری شدن سیل دچار خساراتی شده است، در دستور کار این بنیاد قرار دارد. راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغالزایی، زمینه شاغل شدن ۲ هزار نفر را در قالب مشاغل خرد و خانگی فراهم خواهد آورد.» ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در شرق مازندران به خاطر ظرفیت و پتانسیل‌های گردشگری و زیرساخت‌های اقتصادی در منطقه جزو برنامه‌های بنیاد برکت در مازندران به شمار می‌رود که از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) هدف‌گذاری شده است. به گفته مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، از سال گذشته بازدید‌های میدانی مستمری از روند اجرای طرح‌های اشتغالزایی در مناطق هدف استان مازندران انجام شده است. جعفری تأکید کرد: «بازاریابی محصولات و فرآورده‌های تولیدی برای فروش، دیگر اولویت بنیاد برکت در شرق مازندران است.»

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) هم‌چنین در جمع تسهیل‌گران اقتصادی و اجتماعی این بنیاد گفت: «بنیاد برکت یک نهاد ارزشی، انقلابی و جهادی است که قانون‌مداری، مردم‌داری و نظم در سرلوحه آمورش قرار دارد. ما در بنیاد برکت به دنبال تحقق بخشیدن به منویات رهبر معظم انقلاب هستیم.»
وی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) را نهادی توسعه‌گر خواند و افزود: «ما به دنبال پرداخت وام و تسهیلات نیستیم، بلکه در پی‌ایجاد اشتغال پایدار، رفع محرومیت و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی جوامع روستایی به عنوان یکی از اهداف خود هستیم. با وجودی که از ابتدای انقلاب تاکنون امکانات زیادی به روستا‌ها برده شده، اما هم‌چنان نرخ بیکاری و مهاجرت در این مناطق زیاد است. اگر بتوانیم اشتغال پایدار را در روستا‌ها ایجاد کنیم، بالطبع امکانات رفاهی به دنبال رونق تولید و ارتقای معیشت مردم به روستا‌ها خواهند رفت.» مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تسهیل‌گری اقتصادی و اجتماعی را فرصتی مغتنم برای خدمت‌گزاری ذکر و خطاب به تسهیل‌گران تصریح کرد: «خداوند شما را دوست دارد که در مسیر خدمت به مردم قرار داده است و این خدمت‌رسانی خالصانه و بی‌ریا قطعاً هم برای خودتان و هم برای مردم نتایج ارزشمندی خواهد داشت.» جعفری بر اطلاع و آگاهی تسهیل‌گران از جامعه هدف خود تأکید کرد و یادآور شد: «ما به دنبال ایجاد شغلی که بازار آن در منطقه وجود ندارد، نیستیم. تسهیل‌گران باید مباحثی همچون ایجاد حلقه و زنجیره تولید و عرضه به بازار را با جدیت هر چه بیش‌تر در دستور کار خود قرار دهند.»
برچسب ها: مشاغل خانگی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار