گسترش ارزش‌های اسلامی در جامعه، بزرگ‌ترین معروف امروز است
کد خبر: 962697
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042RN
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
مسئول نهضت جهانی نهج‌البلاغه‌خوانی
مسئول نهضت جهانی نهج‌البلاغه‌خوانی گفت: امروز شرایط متفاوتی را پیش‌رو داریم و بزرگ‌ترین معروف امروز حفظ حکومت اسلامی و گسترش ارزش‌های اسلامی در جامعه است.
حجت الاسلام‌والمسلمین حمیدرضا مهدوی‌ارفع، عصر روز گذشته 27 تیر در نشست تخصصی ویژه طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر استان، نظم را از مهمترین معروفات جامعه برشمرد و گفت: متاسفانه این ویژگی معمولا کمتر مورد توجه قرار می گیرد در حالی که ضرورت آن در جامعه اسلامی آشکار است. 
وی با تاکید بر اینکه منکرات و معروفات باید بر اساس دین اولویت‌بندی شوند، افزود: گاهی منکرات و معروفات بر اساس سلیقه‌ها رتبه‌بندی می‌شوند که باید شرایط جامعه در این زمینه کاملا مورد توجه باشد. 
حجت‌الاسلام مهدوی‌ارفع با بیان اینکه ترویج امر به معروف بر نهی از منکر اولویت دارد، اظهار کرد: متاسفانه ترس از نهی از منکر ما را از امر به معروف هم بازداشته است در حالی که ترویج امر به معروف به تدریج موجب کاهش منکرات در جامعه می‌شود. 
مسئول نهضت جهانی نهج‌البلاغه‌خوانی ایمان علمی و قلبی را دارای چهار رکن صبر، یقین، عقل و جهاد برشمرد و تصریح کرد: اگر این ویژگی‌ها در فردی متبلور شود قطعا به مرحله ایمان عملی دست یافته است و جایگاه ارزشمندی دارد. 
مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه امام علی(ع) در نهج البلاغه امر به معروف و نهی از منکر را دو پایه اصلی جهاد می‌داند، ادامه داد: ایشان در خطبه‌های متعدد امر به معروف را موجب قوت قلب مومنان و نهی از منکر را موجب تضعیف فاسقان می‌خوانند. 
حجت‌الاسلام مهدوی‌ارفع یکی از دلایل رها شدن جامعه را کم شدن نمود کار خوب خواند و خاطرنشان کرد: متاسفانه مومنان در جامعه اسلامی احساس غربت می‌کنند لذا هیچ تلاشی هم برای تغییر شرایط به سوی معروفات ندارند. 
وی با تاکید بر اینکه ما نباید مانند نسل‌های گذشته به حداقل امر به معروف و نهی از منکر اکتفا کنیم، اظهار کرد: امروز شرایط متفاوتی را پیش رو داریم و بزرگ‌ترین معروف امروز حفظ حکومت اسلامی و گسترش ارزش‌های اسلامی در جامعه است.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین